Dánia visszavágott

2021.02.13. 15:41 |

Az A csoportos vb-re készülő magyar női válogatott a 15 éves debütáns, Metzler Regina góljával vezetett, ám a házigazda végül fordítani tudott.

Első hivatalos mérkőzését játszotta a magyar válogatottban Metzler Regina. A kapuban Németh Anikó kezdett, testvére, Bernadett és Szabó Fruzsina nem került a keretbe.

Az első harmadot a dánok kezdték élesebben, de Németh Anikó nagy védéseket mutatott be. Odnoga Lotti a 7., majd a 12. percben is kisbüntetést kapott, ám a kétszer két percet sikerült jól kihúzni. Kezdett aktívabbá válni a magyar csapat is, és a 15. percben megszerezte a vezetést: Odnoga lőtt kapura, a kavarodás során a kipattanót pedig Metzler piszkálta be – remek bemutatkozás a 15 éves csatártól (1-0). A dánok azonban gyorsan, egy percen belül egyenlítettek, Weis Hansen cselezett befelé a jobb oldalról, és a hosszú sarokba lőtt (1-1). Huszák Alexandra is leült két percre, aztán kiegyenlítődött a létszám a dánok büntetése miatt, ám egyik csapat sem tudott nagy zavart okozni ez alatt.

A második felvonás elején a hazaiak játszottak némi fölényben, de nagy helyzeteik nem akadtak. A meccs felénél aztán megszerezték a vezetés, miután Josefje Jakobsen távoli lövésébe Glud tette bele az ütőjét a kapu előtt (1-2). A hátrányba kerülő magyar csapat nagyobb fokozatra kapcsolt, Jókai-Szilágyi Kingának volt egy ígéretes helyzete, aztán Grkovic Jelena tesztelte távolról a Nordströmöt a kapuban váltó Repstock-Rommét. A 36. percben fórba kerültek a mieink, és ez hamarosan kettős előnnyé változott. Szépen járt a korong, érkeztek is a lövések, de Huszák, Pintér Lili, Jókai-Szilágyi Zsófia és Gasparics Fanni lehetőségét is fogta a kapus. A harmad hajráját is emberelőnyben támadhatták végig magyarok, ekkor Huszák veszélyeztetett kétszer is, ám az egyenlítés nem jött össze.

Az utolsó harmadot lendületesen kezdte a magyar válogatott, de a dánok kapusa továbbra is remekelt. Németh Anikónak is kellett nagy védéseket bemutatnia, főleg emberhátrányban. Az utolsó nyolc percben a mieink kétszer is fórba kerültek, és a lövések számával továbbra sem volt gond, ám sem távolról, sem közelről nem sikerült bevenni a kaput. A hajrában időt kért Lisa Haley, majd az utolsó 40 másodpercre a kapust is lehozta, az eredmény viszont nem változott, a dánok győztek 2-1-re.