Dánia nyerte az első meccset

2022.07.29. 20:53 |

Az A csoportos vb-re készülő magyar női válogatott 2-1-re kikapott a dánoktól Rödovrében. A mieink gólját Seregély Míra szerezte. A magyar csapatnak több helyzete volt, de a házigazda másfél perccel a vége előtt megszerezte a győztes találatot.

A keretből Szabó Fruzsina, Faggyas Lilla, Szamosfalvi Petra és Strobl Lara maradt ki a dánok elleni első meccsre. Rögtön a mérkőzés első perceiben Dabasi Réka maradt lent egy ütközés után, nem is tudta folytatni a játékot. A mieink így is bátran kezdtek, és a 6. percben emberelőnybe kerültek. A két perc sok magyar lehetőséggel telt, de gól nem született. Egyenlő létszámban a dánoknak is volt helyzetük, Németh Anikó jó kivetődéssel hárított, majd újra nagyot védett. Aztán a 12. percben újabb dán kiállítás következett, és megint közel jártak a vezetés megszerzéséhez a mieink: Metzler Regina tette bele az ütőjét egy távoli lövésbe a kapu előtt, a korong kevéssel ment mellé, és nem sok hiányzott Baker Taylor helyzeténél sem. A kiegészülés után egy perccel egy kilőtt korong miatt megint le kellett ülnie egy dánnak, de ez a két perc komolyabb lehetőség nélkül pörgött le.

A második harmad elején Rónai Alexandra kapott büntetést, de sikerült kivédekezni a hátrányt. Aztán Kiss-Simon Franciska veszélyeztetett, majd a dánok egy kapu előtti kavarodásból próbálkoztak, de Németh a helyén volt. Nagy lehetőség adódott a kilépő Huszák Alexandra előtt, ám közel került a kapushoz, nem tudta elhúzni mellette a korongot. A dánok is rákapcsoltak, Némethnek kellett ismét nagy védést bemutatnia egy közeli kísérletnél. A 29. percben viszont már ő is tehetetlen volt, a kapu előtti tuszkolásból végül Josefine Persson talált be sokadik szándékból (1-0). A házigazdának akadt újabb ziccere, aztán a magyarok percei következtek. Gasparics Fanni jól tálalt Rónai elé, ám Lisa Jensen védett. A 32. percben már összejött az egyenlítés: Seregély Míra lépett ki, először még szerelték, de Jókai-Szilágyi Kinga közreműködésével visszakerült hozzá a korong, és nem hibázott (1-1). Oda-vissza hokival folytatódott a meccs, magyar részről Seregélyé volt a legnagyobb helyzet, ám nem tudta behúzni a rövid sarokba a korongot.

A harmadik felvonást Gasparics helyzete vezette fel, aztán dán lehetőségek következtek. A 43. percben Németh Bernadett kapott kiállítást, szerencsére a védekezés ezúttal is hibátlan volt. Ismét Gasparics lépett ki, majd Huszák állt szemben a kapussal, de egyikből sem lett gól. Az 56. percben magyar emberelőny következett, ám bő egy perccel később Németh Bernadett is leült. Már sima fórban, az 59. percben a dánok megszerezték a vezetést: Persson maradt egyedül a kapu előtt Nicoline Jenssen passzát követően (2-1). A magyar válogatott még időt kért, és a kapuslehozatallal is megpróbálkozott, de egyenlítenie nem sikerült.

A két együttes szombaton 17.30-kor is megmérkőzik egymással.