Csodálatos győzelemmel indult a női A csoportos vb

2022.08.25. 19:11 |

A magyar válogatott kétgólos hátrányból felállva 4-2-re verte Németországot Frederikshavnben. Nem túlzás: ez a szív és az akarat diadala volt.

A magyar csapatból először Williams Hayley került helyzetbe, aztán viszont megszerezték a vezetést a németek: még két perc sem telt el, amikor egy mélységi átadással Luisa Welcke lépett ki egyedül, és ellőtte Németh Anikó mellett a korongot. Próbált gyorsítani a magyar csapat, többször is tesztelték Alblt. Aztán viszont újra a németek percei következtek, de Németh Anikó nagyokat védett és a blokkok is érkeztek. A feszültebb időszakot Garát-Gasparics Fanni lövése zárta le.

A harmad felénél emberelőnybe került az ellenfél, Huszák Alexandrának kellett leülnie. A fórt gólra is váltották a németek, közelről Kluge kotorta be a korongot. Villámgyorsan sikerült szépíteni: a sarokból visszatett korongot Kiss-Simon Francika bombázta rá, védhetetlenül. Újra lendületbe jöttek a mieink, több szép akciót is vezettek. A másik oldalon a német csapatnak is akadtak lehetőségei, ám Németh rendre a helyén volt. Az első harmadot egyre magabiztosabb játékkal fejezte be a magyar együttes.

És ugyanolyan magabiztosan kezdte a második felvonást a válogatott, amely újabb lökést kapott attól, hogy a 22. percben emberelőnybe került. A fórt jól játszotta meg a csapat már, folyamatosan érkeztek a lövések, végül a 24. percben Kiss-Simon újabb távoli löketével sikerült egyenlíteni. A gól után lendületben maradtak a mieink, a vezető találat is közel volt, de a korong végül éppen átpattant a kapu felett.

A 27. percben Knee Sarah kapott két percet, és de a magyarok hősiesen kivédekezték a két percet, önfeláldozó blokkoknak és szép védéseknek köszönhetően. Aztán Gasparics, majd Seregély Míra került helyzetbe, az utóbbival szemben szabálytalankodtak, így a mieink játszhattak előnyben. Huszák Alexandra próbálkozott, de Albl leért. Aztán kettős fórban is támadhattak a magyarok, ám ekkor a rivális védekezett stabilan. A 35. percben Szamosfalvi kapott büntetést, de a bekkelés ezúttal is hatékony volt. Sőt, egy perc telt el a kiállításból, amikor a német kapus óriási hibáját Jókai-Szilágyi Kinga használta ki szemfüles módon: a tétovázó Albl mellett elpiszkálta a korongot, az végül a kapusról pattant be – fordítás emberhátrányban.

A vezetéstől megtáltosodtak a magyarok, és több ígéretes akciót vittek végig. A németek próbáltak rákapcsolni, és többször lőttek, de Németh Anikó jól teljesített.

A harmadik harmad egy óriási német kapuvassal indult, aztán Dabasi Réka került helyzetbe. A németek próbálták felpörgetni a játékukat, de a jó védekezés után a mieink több veszélyes ellenakciót is tudtak indítani. Volt helyzete Gasparicsnak, Odnoga Lottinak és Németh Bernadettnek is.

A 47. percben utóbbi harcolt ki emberelőnyt a saját harmadában. A fór során több lehetőséget is kidolgoztak a mieink, Kiss-Simon járt közel a harmadik találatához, de volt helyzete Huszáknak és Jókai-Szilágyinak is. Kiegészülés után Németh Anikó mutatott be nagy védéseket. Az 51. percben előbb a németek szabálytalankodtak kiállítást érően, aztán Kreisz Emma is túlzottan kemény volt, így négy a négy ellen folyt a játék, de ebből egyik csapat sem tudott igazán veszélyeztetni.

A magyar csapat okosan játszott, a védekezés stabil volt, és a megindulásokban rendre volt veszély. Négy perccel a vége előtt Seregély Mírának kellett leülnie, de a bekkelés megint hibátlan volt. Ahogy az utolsó két percben is, amikor már a kapust lehozva ismét emberfölényben voltak a németek. Sőt, Seregély Míra egy üreskapus góllal lezárta a meccset – a magyar csapatot ezen a napon nem lehetett legyőzni.

Pat Cortina szövetségi kapitány: „Nem kezdtünk jól, idegesek voltunk, hiányzott a bátorság. A németek sokkal aktívabbak voltak az elején, de visszajöttünk, hamar válaszoltunk a második góljukra, ami magabiztosságot adott. A második és harmadik harmadban már azon a szinten játszottunk, ahol kell. El kell ismerni, hogy néha szerencsésen pattant a korong, és Ancsa is nagyokat védett, a győztes gól előtt pedig a német kapus hibázott. Az erős összetevő is megvolt. Ezt azért emlegetem olyan sokszor, mert a klubszezonban általában hozzá vannak szokva, hogy a képesség elég a meccsek megnyeréséhez. Itt viszont nem ez a helyzet, a többi csapat is tehetséges. Ezért kell csatákat, kiélezett helyzeteket megnyerni. Amikor ezt teljesíted, akkor jön a képbe a tehetség. Ha megnyerjük a csatákat, ha megszerezzük a korongot, akkor lehet játszani akár szépen is és a gólokat megszerezni. A felkészülési meccsekkel ellentétben ezúttal rátaláltunk arra az útra, amely a győzelemhez vezetett. Egy ilyen mérkőzés után örülünk, de két lábbal a földön kell maradnunk, bármennyire is nehéz is, hiszen pénteken újabb csata vár ránk.”

Jókai-Szilágyi Kinga: „Kicsit nehezebben kezdtünk, mint ahogy terveztük. Voltak jó megmozdulásaink az elején, de aztán megkaptuk az első gólt. Utána nem ültünk le, próbáltunk nyomni és hajtani. Aztán megkaptuk a második, de ettől sem estünk össze, gyorsan szépítettünk, és ez megváltoztatta a meccs képét. Mindenki erőre kapott, látszott, hogy máshogy játszunk, utána pedig minden a mi malmunkra hajtott a vizet. A gól előtt próbáltam letámadni, láttam, hogy a kapus elindul, aztán visszamegy. Először nem is tudtam, hogy mit tegyek, de gondoltam, ráteszem a kapura, és valahogy a kapus berakta magának. Amikor elkorcsolyáztam a kapu mögött, akkor láttam, hogy bepörgött. Az volt a kulcs, hogy jobban akartuk, nem adtuk fel, és vitt a magyar szívünk.”

Az összeállítás Németország ellen:

Németh A. (Révész)
Knee, Baker
Kiss-Simon, Mayer
Németh B., Odnoga
Márton A.
Garát-Gasparics, Kreisz, Seregély
Metzler, Huszák, Jókai-Szilágyi K.
Dabasi, Williams, Szamosfalvi
Horváth, Rónai, Pázmándi
Strobl

A vb programja (Frederikshavn)