Calgaryban lesz a női vb

2021.06.02. 23:58 |

Megnevezték az augusztusi A csoportos világbajnokság helyszínét.

Calgary ad otthont az A csoportos női világbajnokságnak, amelyet augusztus 20. és 31. között rendeznek meg. A tíz válogatott a Kanadai Olimpiai Parkban lévő WinSport Arenában játszik majd. A története első elit világbajnokságára készülő magyar válogatott a cseh, a dán, a japán és a német együttessel találkozik a csoportkörben.

A szervezők elkötelezettek voltak az idei rendezés mellett, az Alberta állambeli egészségügyi szervekkel folytatott egyeztetések után pedig Calgaryt jelölték ki új helyszínnek – közölte a nemzetközi szövetség híre szerint Scott Smith, a kanadai szövetség elnöke.

A csapatok augusztus 10. körül érkeznek meg Calgaryba, és karanténba vonulnak, ezt követően lehet csak edzeni és felkészülési meccseket játszani.

Kanada nyolcadik alkalommal rendez női vb-t, de Alberta először ad otthont az eseménynek.

A tavalyról a pandémia miatt elhalasztott viadalnak Halifax és Truro adott volna otthont május 6. és 16. között, ám április 21-én - egy nappal a magyar válogatott tervezett kiutazása előtt - az új-skóciai járványhelyzet miatt lemondták a vb-t, és új időpontot, majd helyszínt kerestek.