Büntetőkkel Norvégia nyert a női vb-n

2024.04.24. 15:49 |

A magyar női válogatott jól játszott, sok helyzetet alakított ki, de ezek közül egyet tudott gólra váltani Norvégia ellen a divízió 1/A vb-n. Az 1-1 után a szétlövésben az ellenfél volt pontosabb, így a mieink egy pontot szereztek.

A norvégok ellen is Németh Anikó állt a magyar kapuban. A sorokban annyi változás történt, hogy Taylor Baker fixen Odnoga Lottival játszott egy bekkpárban.

Fontos volt a jó kezdés, erre hívta fel a figyelmet Pat Cortina szövetségi kapitány. Az első lehetőség a mieink előtt adódott, de Kreisz Emma belepiszkálására leért a norvég kapus Nystrom. Aztán az ellenfél kellemetlenkedett kicsit a magyar harmadban, de ezt követően az első tíz percben csak magyar lehetőséget lehetett feljegyezni. Huszák Alexandra a kaput megkerülve passzolt vissza, Dabasi Réka kevéssel maradt le. Aztán Jókai-Szilágyi Kinga próbálta átemelni a kapust közelről, majd Pázmándi Zsófia húzott befelé a bal oldalról, úgy ahogy a hollandok ellen, ám ezúttal a kapus védeni tudott.

A 10. percben emberelőnybe kerültek a mieink, jól is járt a korong, érkeztek a lövések a kapura, de nem sikerült megszerezni a vezetést. A büntetés felénél egy rosszul hátratett koronggal a norvég csatár lépett volna ki, Mayer Fruzsina szabálytalanul tudta megállítani – fontos volt bevállalni a két percért. A négy a négy elleni játék lepörgött komolyabb esemény nélkül, aztán fórban a norvégok próbálkoztak, de Németh Bernadett blokkja és Anikó védései jókor érkeztek.

A 14. percben ismét magyar emberelőny következett, Biseth Engmann ült le. Dabasi előtt adódott nagy lehetőség, de szorongatott helyzetből nem tudott betalálni, aztán Baker és Odnoga távoli lehetőségei jelentettek veszélyt. A kiegészülés után Pázmándi kapott kiállítást, és nehéz pillanatokat éltek át a mieink a két perc alatt, de hősies blokkokkal és jó védésekkel sikerült elkerülni a gólt. Az utolsó percben egy lendület akció végén Huszák passzolt Seregély Mírához, aki majdnem elhúzta a kapus mellett a korongot, de Nyström zárni tudta a szöget és leért. A női válogatott idei legjobb harmadát nyújtotta, csak a gól hiányzott.

A második harmad elején Huszák lépett ki a bal szélen, megkerülte a kaput, és centiken múlott, hogy nem tudta behúzni az üres maradt sarokba. Aztán Seregélynek kellett leülnie, a két percet sikerült újra kivédekezni. Kisvártatva Rustbakken is büntetést kapott, az első perc volt veszélyesebb, de a norvégok megúszták ezt is.

Seregély próbálkozott meg egy kemény lövéssel, aztán Jókai-Szilágyi is tesztelte a kapust. A 30. percben Morset kapott büntetést, és ismét voltak lehetőségeink, főleg távolról, de nem sikerült megszerezni a vezetést. Aztán Odnoga éles szögből küldött meg egy lövést, ez sem jött ki Nyströmről. A 35. percben váratlanul megszerezte a vezetést az ellenfél, Fischer lövése megpattant együtőn, így csapta be Némethet.

Gyorsan magasabb fokozatba kapcsoltak a mieink, Metzler érkezett jól a betett korongra, majd Seregély lőtt bátran, de Nyström volt a végállomás mindkét esetben. Aztán újabb magyar emberelőny jöhetett, Kreisz életerős lövése kívülről érte a hálót. Az újabb fór is lement gól nélkül.

Nagy elánnal kezdték az utolsó felvonást a mieink, Kiss-Simon, majd Huszák dolgoztatta meg a kapust, majd Williams lőtt bátran. Sikerült beszorítani a riválist, Baker oldalról próbálkozott, aztán Williams lopta a távolságot, ám az ő lövése is elakadta. Huszák és Dabasi veszélyeztetett egy lendületes akció végén, majd Seregély fordult be a kapu elé, ám Nyström odaért. Odnoga lépett fel az akcióval, középre adásáról Dabasi alig maradt le, aztán Kreisz szép csel után találta el a kapust. A mieink hajtottak az egyenlítésért, de a kapu előtt mintha el lettek volna átkozva.

Az 53. perben a kilépő Metzlerrel szemben szabálytalankodtak, emberelőnyben pedig még több lövés zúdult a norvég kapura, mindkét sor sokat veszélyeztett, távolról és közelről is. A jég végül nyolc másodperccel a büntetés lejárta előtt tört meg: a tumultusból Dabasi kaparta ki a korongot, Huszák pedig érkezve az üres kapuba lőtt.

Az 55. percben Németh Bernadett kapott két percet, a hátrányt fegyelmezett bekkeléssel és két bravúrral sikerült kihúzni. Aztán a kapuvas is velünk volt, egy lapos lövés jött ki két perccel a vége előtt. Az utolsó percet a magyar kapu előtt töltötték a norvégok, ám nem változott az állás, 1-1.

A hosszabbításban is a mieink veszélyeztettek többször, Huszák kétszer is nagy helyzetbe került, egyszer a vasat találta el, de Kreisz lehetősége után Baker is majdnem be tudta tenni a kipattanót.

A büntetők során Németh védett nagyokat, Pázmándi a harmadik párban talált be, majd a negyedikben Fischer egyenlített. Több büntetőt nem tudtak értékesíteni a mieink, a nyolcadik körben Sirum viszont eredményes volt, így az északiaké lett a plusz pont. Ezzel mindkét együttes 7-7 ponttal áll három forduló után.

A magyarok a holnapi szünnap után pénteken az osztrákokkal, szombaton a franciákkal játszanak.

Pat Cortina szövetségi kapitány: Ilyen a hoki. Mostanában többször előfordul, hogy mi vagyunk a jobb csapat, de a korong valamiért nem akar bemenni a kapuba és nem tudunk nyerni. Keményen harcoltunk, szép akciókat vezettünk, sok lehetőséget dolgoztunk ki, alig engedtünk valamit a norvégoknak, és bár elfogult vagyok, szerintem jobban játszottunk náluk. Csak a gólok hiányoztak. Pontosabbnak kell lennünk, és nagyobb jelenlétre van szükség az ellenfél kapuja előtt, hogy a kapusuk ne lássa a lövéseket, és a kipattanókra jól kell érkeznünk, a gólt is egy ilyen helyzetből szereztük. Kicsit többet érdemeltünk egy pontnál, de remélhetőleg a következő meccseken vissza tudjuk szerezni, ami most elmaradt.

Április 22., 12.30 Magyarország–Hollandia 2-0
Április 24., 12.30 Magyarország–Norvégia 1-2 b.u.
Április 26., 20.25 Ausztria–Magyarország
Április 27., 16.00 Magyarország–Franciaország

Kapusok: Németh Anikó (Björklöven, svéd), Révész Zsuzsa (MAC Budapest)

Hátvédek: Baker Taylor (New York, amerikai), Gengeliczky Dorottya (Trine University, amerikai), Kiss-Simon Franciska (HKB), Márton Adél (OHA, kanadai), Mayer Fruzsina (HKB), Németh Bernadett (MAC Budapest), Odnoga Lotti (SDE, svéd)

Csatárok: Báhiczki-Tóth Boglárka (HKB), Dabasi Réka (HKB), Fehér Nikolett (HKB), Gondos Tamara (MAC Budapest), Horváth Imola (MAC Budapest), Huszák Alexandra (MAC Budapest), Jókai-Szilágyi Kinga (Skelleftea, svéd), Kreisz Emma (University of Minnesota, amerikai), Metzler Regina (OHA, kanadai), Mozolai Berta (Stanstead College, kanadai), Pázmándi Zsófia (Plattsburgh, amerikai), Seregély Míra (University of Maine, amerikai), Williams Hayley (HKB)

Pat Cortina szövetségi kapitány, Delaney Collins másodedző, Kis András másodedző, Fodor Zoltán másodedző, Budai Krisztián kapusedző, Gallyas Gabriella erőnléti edző, Dénes Veronika rehabilitációs edző, Falvi Zsófia masszőr, Jasó Judit csapatvezető, Tornyi Gábor felszerelés-menedzser, Speier Kálmán felszerelés-menedzser, dr. Kolbenheyer Zsuzsanna szakági vezető, dr. Módy Tóbiás csapatorvos, Kaposi Dávid média