Budapesten vendégeskedik Luc Tardif, az IIHF elnöke

2022.01.22. 16:35 |

A Nemzetközi Jégkorong Szövetség (IIHF) szeptemberben kinevezett új elnöke, a francia-kanadai Luc Tardif a hétvégén a Magyar Jégkorong Szövetség vendégszeretetét élvezi.

A nemzetközi szervezet első embere pénteken érkezett Magyarországra. Luc Tardif első útja a sportág honi bölcsőjébe, a Városligeti Műjégpályára vezetett, ahol ünnepélyes korongbedobással nyitotta meg a Magyar Jégkorong Napját és a McDonald's Utánpótlás Bajnokság U8-as és U10-es küzdelmeit. A 68 esztendős sportvezetőt lenyűgözte a festői környezetben, a Vajdahunyad vára mellett felépített pályákon korcsolyázó több száz csapat és több mint ezer hokispalánta látványa. A Városligetből a Parlamentbe látogatott, ahol a Magyar Jégkorong Szövetség elnökével, Such Györggyel tárgyalt a magyar jégkorong jövőjéről. Az egyeztetés után Székesfehérvárra utazik, ahol az EXIM Magyar Kupa négyes döntőjének elődöntőit tekinti meg, majd az esti órákban visszatér a Városligeti Műjégpályára, az Allianz Jégpályák Éjszakájára.