Bronzérmes az U18-as válogatott

2019.04.20. 23:49 |
A már biztosan feljutó Japán elleni 5-3-as győzelemmel zárta a székesfehérvári Divízió I/B világbajnokságot a magyar U18-as válogatott, így a harmadik helyen fejezte be a tornát.

Olaszország – Nagy-Britannia 3-1

Brit kapuvassal indult a világbajnokság zárónapjának nyitó mérkőzése, mégis az olaszok szereztek vezetést már rögtön az első percben, Giorgio Panciera lőtt be egy ziccert (1-0). A találkozó állásával ellentétben brit mezőnyfölény érvényesült, de nem sikerült túljárniuk Fadani eszén, a kékmezes szólókat pedig hárította Brine. A 15. percben érett góllá a brit nyomás, egy öt a három elleni szituációt Kieran Brown értékesített (1-1). A második etap oda-vissza játékkal kezdődött, aztán a meccs képe maradt az első harmadhoz hasonló: brit nyomás olasz kontrákkal, ám megint az olaszok ragadták magukhoz az előnyt, a harmad végén Gioele Rosa talált be (2-1). A harmadik játékrész első felében a britek és az olaszok is kivédekeztek egy-egy emberhátrányt, majd leginkább Fabio Armani együttesének ütőjén járt a korong, azonban a helyzeteiket nem tudták gólra váltani. Kettőre nőtt az olasz fölény, amikor fórban Moritz Selva is betalált (3-1), az eredmény pedig már nem változott a meccs lefújásáig, így Olaszország megnyerte utolsó mérkőzését a világbajnokságon.

Dino Grossi, másodedző: „Sokkal fegyelmezettebben játszottunk ma, sok emberhátrányt kivédekeztünk, bár sajnos kaptunk egy gólt öt a három ellen. Az utolsó harmadban belőttük az előnyünket, és onnantól kezdve a játékosok kiválóan tartották az eredményt. Kicsit keserédes ez a torna, sok volt a hullámvölgy, de néhol nagyon elégedettek voltunk a srácok teljesítményével. Az első pillanattól kezdve koncentrálnunk kell, és késznek kell lennünk a küzdelemre. Egy ilyen hét olyan, mint a rájátszás, mérkőzésről mérkőzésre kell haladnunk, és mentálisan is mindig késznek kell lennünk, és tanulni a hibáinkból.”

Szlovénia – Ausztria 1-7

Osztrák helyzetekkel indult a találkozó, így Usniknak kellett nagyokat védenie. A játékrész közepén Ausztria betalált, ám magas bottal való játék miatt ezt a vezetőbíró érvénytelennek ítélte. A harmad hátralévő részében is maradt a fehérmezes nyomás a szlovén kapu előtt, a lehetőségeket pedig a dudaszó előtti percben Adam Kandemir váltotta gólra (0-1). Egy harmadszünetet kellett várni az újabb osztrák találatra, a második játékrész első percében Thimo Nickl lőtte ki a felső sarkot (0-2), aztán három perccel később Kilian Frühwirt értékesített egy kipattanót (0-3). Egyre aktívabb volt a támadóharmadban a szlovén válogatott, egy előny alatt pedig sikerült rést találniuk az osztrák védelmen, Nik Sirovnik szépített (1-3), de gyorsan jött az osztrák válasz: Jacob Pfeffer állította vissza a háromgólos különbséget (1-4). A 34. percben Ausztria is belőtt emberelőnyt, ezúttal Oskar Maier tudott eredményes lenni (1-5), a találat után pedig Szlovénia kapust cserélt. A harmadik etapban kiegyenlítettebbé vált a játék képe, azonban a harmad közepén Leon Wallner szólója végén tovább tudta növelni csapata fölényét (1-6). A mérkőzés végeredményét is ő állította be, a csatár másfél perccel a lefújás előtt talált be ismét az osztrák kapuba, ezzel Ausztria 7-1-es győzelemmel zárta a tornát.

Christian Dolezal, vezetőedző: „Nagyon jól játszottunk az első harmadban, pont úgy, ahogy az egész torna alatt játszani akartunk. Bár elégedett voltam a srácok teljesítményével, az emberelőnyeinket sajnos nem tudtuk kihasználni, aztán a második harmad végén pedig már 5-1-re vezettünk, és azt hiszem, ebben a harmadban eldöntöttük a meccs kimenetelét. Ez volt az utolsó meccsünk a találkozón, és nagyon meg szerettük volna nyerni, hogy végül az ezüstérem hozzánk kerüljön. Természetesen a célunk a feljutás volt, de sajnos a Japán elleni összecsapást elveszítettük, ettől függetlenül ez a találkozó jó lezárása volt ennek a hétnek, és jó szájízzel térhetünk haza.”

Japán – Magyarország 3-5

Keresztes nevéhez fűződik a találkozó első helyzete, aztán Mesterházy ért bele a korongba a japán kapu előtt. Az első japán lehetőségre a 3. percig kellet várni, ekkor Taneichi tette rá. Közepes tempóban folytatódott az összecsapás, érdemi próbálkozásig Egusa jutott, de Horváth Dominik magabiztosan tolta ki a pakkot, majd Okubo lehetőségénél is nagyot védett a magyar hálóőr. A harmad közepén japán ütőkön járt a játékszer, de a magyarok jól olvasták a feketemezesek játékát. Rózsahegyit látták szabálytalannak a játékvezetők, hátrányban Komáromy indulhatott meg a jobb szélen, de Nakamura hárított, azonban miután felálltak a japánok, egy szép passzjáték után Naoki Sato fejezett be (1-0). A 14. percben jött az újabb magyar kiállítás, ekkor Dobmayer előtt nyílt a büntetőpad ajtaja, azonban ebben a hátrányban jól mozogtak a magyar speciális egységek, viszont nem folyt sokáig a játék öt a négy ellen, hiszen Keresztest is 2+10 perccel büntették palánkra lökésért, sőt fél percig öt a három ellen kellett felállni a csapatoknak, Rétfalvit bottal akasztásért küldték ki, ám a viulágbajnoknak ezt a fórt már nem sikerült kihasználni.

Horváth Milán távoli bombagóljával indult a második harmad, a magyar csapatkapitány kapásból lőtte be a korongot a japán kapuba (1-1). A következő percek magyar támadásokkal teltek, Schlekmann próbálkozhatott, ezt követően előnybe is került a fehérmezes válogatott, Taneichit állították ki, a fórt pedig gyorsan be is lőtte Svasznek Bence együttese, Rétfalvi Kristóf szerzett vezetést (1-2), ám nem örülhettek sokáig, egy rosszul kiadott korong után Daisuke Miyata egyéni akciója után egyenlített (2-2). A 28. percben újra előnybe kerültek a magyarok, Suzukit látták szabálytalannak a játékvezetők, ám a sok helyzet ellenére se tudta visszavenni a vezetést a fehérmezes alakulat. Csollák előtt is nyílt a büntetőpad ajtaja, aztán Szűcs és Nakadate kapott páros kiállítást, a japán fór viszont nem hozott újabb gólt. Gyors tempójú, oda-vissza játékkal zárult a második harmad, mindkét csapat előtt adódott lehetőség, végül Magyarország tudott betalálni, egy kipattanóra Schlekmann Márk csapott le, így 2-3-as hazai vezetéssel zárult a második játékrész.

Emberelőnyben kezdte a harmadik etapot Magyarország, ám nem tudták tovább növelni fölényüket, majd Horváth Dominik bravúrjait láthatta az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok közönsége. A 47. percben Varga és Horváth Milán kínálta meg Nakamurát, de fordulhattak a japánok, és egy szép passzjáték után Shoma Maruyama jobb szélről talált be (3-3). Dobmayernek kellett kiülnie a büntetőpadra, hátrányos soraink azonban kitűnően mozogtak, sőt kiegészülésünk után lendületből Sárdi és Schlekmann került helyzetbe, végül egy perccel később Varga készített elő Szűcs Ádámnak, aki újra vezetést szerzett a magyaroknak (3-4). Maradt a nagy tempó a harmad második felére, mindkét csapat folyamatosan letámadott, majd Japán lehozta kapusát, Varga Balázs pedig üres kapura betalált, ezzel beállítva a bronzérmet jelentő 5-3-as végeredményt.

Svasznek Bence vezetőedző: „Nem csak ma, de már tegnap is nagy nyomás alatt játszottunk. A tegnapi győzelem kulcsfontosságú volt. A játékosok azt mondták, hogy fizikailag kell a japánok fölé kerekedniük. Az edzői stáb ezt nem így gondolta, hiszen a bírók nagyon vigyáztak a játékosokra, így szerintünk a kulcs az lehetett, hogy a támadóharmadban nagyon jól fedeztük a korongot. Nem mondanám azt, hogy az volt a stratégiánk, hogy fizikálisan felőröljük őket, hiszen egy ilyen világbajnokságon nem nagyon van erre lehetőség.

Horváth Milán: „Jól kezdtük a mai meccset, jól tudtunk beleállni. Úgy gondolom, hogy a legfontosabb tényező az volt, hogy fejben is fel tudtunk készülni, ugyanis élet-halál harcot vívtunk. Úgy érzem, hogy a meccsek alatt a csapat felnőtt a feladathoz, az elején kicsit gyerekként álltunk bele a meccsekbe, de a végére igazi érett hokit tudtunk játszani.”

Szűcs Ádám: „Döcögősen indult számunkra a torna, de aztán egyre jobban ment a játék, már a britek ellen is teljes gőzzel mentünk, és akkor jutottunk el addig, hogy azt tudjuk nyerni. Mindenki harcias hangulatban jött ma ki a pályára, és egytől egyig száz százalékot nyújtottunk a jégen, sokat blokkoltunk, lőttünk öt gólt. Ma minden összejött.”

Rétfalvi Kristóf: „Jól kezdtünk és megszereztük a vezetést, Japán kétszer is visszajött a meccsbe. Tovább dolgoztunk és nem adtuk fel, ez eredményezte a sikert, és persze nagyon örülök, hogy végre sikerült betalálnom. A mérkőzés előtt mindenki izgult, de nem a kieséssel foglalkoztunk, hanem arra koncentráltunk, hogy bronzérmesek lehetünk. Az első három meccset nagyon elrontottuk, ám úgy érzem, kimásztunk a gödörből és megmutattuk, hogyan is tudunk játszani, ha mindent beleadunk.”

Teruto Nakajima: „Nagyon nehéz mérkőzés volt, a magyarok nagyon keményen játszottak. Ma jobbak voltak nálunk, és megérdemelték a mai győzelmet.”

Takeshi Yamanaka, a japán válogatott vezetőedzője: „A világbajnokságot már a negyedik meccsen megnyertük, így mentálisan már nem voltunk száz százalékosak a jégen. Voltak beteg és sérült játékosaink, így elég nehézkes volt számunkra a mai találkozó. Mindennek ellenére keményen küzdöttünk.”