Bronzérmes a női válogatott Szocsiban

2019.12.15. 14:32 |
A magyar női válogatott hátrányból fordítva 2-1-re nyert Norvégia ellen, így a harmadik helyen zárt Szocsiban, a Hat Nemzet Tornán.

A bronzmérkőzésen Németh Anikó kezdett a kapuban, Nehring Stefka volt a tartalék, és Tóth Zsófia maradt ki a keretből. Nem játszott Tóth Enikő sem, így Grkovic Jelena lett Knee bekkpárja. Más változás nem volt a sorokban, ahogy abban sem, hogy Kiss-Simon Franciska viselte a C betűt, a két helyettes pedig Gasparics Fanni és Huszák Alexandra volt.

A magyar csapat előtt adódott az első lehetőség, Gasparics szépen megkerülte a kaput, de nem tudta behúzni a korongot. Aztán Némethnek kellett kétszer védenie, egy közeli és egy távoli norvég próbálkozást. Ungár Rebeka került helyzetbe a másik kapunál, de mellé lőtt. Kiegyenlített volt a meccs, ám a norvégok szerezték meg a vezetést a 10. percben: Hegman kapott jó ütemű passzt, és közelről nem hibázott (0-1). A magyar csapat némileg kapkodva játszott, aztán emberelőnybe kerülve többször tette próbára a norvég kapust, ám a lövések nem mentek be.

A második harmadra teljesen más csapat korcsolyázott ki. Rögtön Huszák került helyzetbe, de ez még kimaradt. Aztán a 22. percben Gasparics szlalomozott át a védelmen szép cselekkel, majd okos lövéssel egyenlített (1-1). A gól megfogta a norvégokat, a folytatásban is a mieink akarata érvényesült. Jókai-Szilágyi Kinga indult meg, de nem tudta elhúzni a kapus mellett a korongot. Újra fórba került a magyar együttes, ráadásul 13 másodpercig kettős előnyben is játszhatott. Jókai-Szilágyi Zsófia veszélyeztetett közelről, majd Gasparics és Dabasi Réka is közel járt a gólhoz, de a norvég kapus hárított. A 33. percben viszont már tehetetlen volt: ismét emberelőnyben játszott a magyar válogatott, és Huszák kapáslövése még kipattant, de Dabasi középről bekotorta a korongot (2-1). A magyar csapat a folytatásban is magabiztos maradt, és őrizte előnyét. Némethnek egy páros kiállítás alatt kellett bemutatnia a legnagyobb védését, de a helyén volt.

Az utolsó játékrészt nagyobb elánnal kezdték a norvégok, Németh két nagy védést is bemutatott az első percekben. A mieinknek is megvoltak a lehetőségei, Huszák és Gasparics továbbra is veszélyesen játszott. A 47. percben ismét fórba került a magyar együttes, és jöttek is a lövések, újabb gól azonban nem. Egyenlő létszámnál a norvégoknak volt három nagy lehetőségük, ám Németh továbbra is remekelt. Az 53. percben Huszák kapott remek indítást, lapos lövésére azonban leért a kapus. Újabb norvég kiállítás következett, ezúttal veszélyes magyar helyzet nélkül, de a percek teltek. Taktikus játékkal sikerült a norvég harmadban tartani a játékot a hátralévő időben, így esélyük sem volt arra, hogy levigyék a kapust.

A magyar válogatott így a harmadik helyen zárta a rangos tornát.

A mieink legjobbjának Kiss-Simon Franciskát választották.

A tornát végül az oroszok nyerték, a fináléban 3-1-re verve a cseheket. Gasparics Fanni lett a legjobb csatár a mezőnyben.

Marton Tibor edző: „Nem úgy kezdtük a meccset, ahogy szerettük volna, kicsit kényelmesen játszottunk. Arra kellett felhívni a figyelmet, hogy az ellenféltől függetlenül van a mérkőzésnek egy ára, amit meg kell fizetni érte – ha nem akarunk annyit fizetni, akkor nem tudunk nyerni és jól játszani. Jó választ adtak a lányok a harmad kezdéskor, sokkal energikusabban játszottak, többet lőttek, nyomást helyeztek az ellenfélre. Van még bennünk tartalék, tudunk ennél jobban is játszani. A második és a harmadik meccsen megtaláltuk az utat a győzelemhez. A vb-n sem leszünk szomorúak, ha nyerünk két meccset, még ha nem is a legszebb játékkal. A szlovákiai torna után kicsit pozitívabb voltam, most többet vártam volna. Persze nem vagyunk lemaradva, de minden nap keményen kell dolgozni és áldozatokat kell hozni azért, hogy sikeresek legyünk. Még mindig felfelé megyünk és jó úton járunk, és biztos vagyok abban, hogy március végére készen fogunk állni."

Szamosfalvi Petra: "Az első harmad után összeszedtük magunkat és sikerült fordítani. Jó úton haladunk és a vb-n is azt kell majd megmutatnunk, hogy mennyire erősek vagyunk."