Brassóban is győzött az UTE

2023.10.22. 20:15 |

A lila-fehérek nyolc mérkőzést követően is veretlenek az Erste Ligában.

Gyors góllal kezdtek a hazaiak: alig három perc elteltével körbejárt a korong az újpesti harmadban, Clarke-hoz került hátra, eleresztette a lövést, be is akadt a hosszúba, 1-0. Nagyjából ugyanennyi idő múlva érkezett az egyenlítés. A gólszerző állt ki két percre, az előnyt az elejétől fogva jól játszották meg a lilák, végül a csapatkapitány Benk tette be az üres kapuba Silfver kapusról elé pattanó lecsorgóját (1-1). A harmad felénél át is vehette volna a vezetést az UTE, Coatta helyzeténél ekkor még nagyot védett Dubeau. Öt perc volt a szünetig, amikor Blackwater és Zagidullin kettő az egyre vezették rá a korongot, már mindenki verve volt, Rajna is feküdt, az orosz azonban rosszul találta el a korongot üres kapura. Két és féllel a vége előtt viszont már Coatta nyerte meg a Dubeau-val szembeni párharcát: a budapestiek házi pontkirálya egy kapu előtti tumultus után Metsävainio kiváló fonákcenterezéséből bosszulta meg a Clarke által bottal szájba vágott Tialát (1-2).

A középső harmadot megnyomta a Brassó, Zagidullin és Valchar előtt adódott talán a legnagyobb lehetőség, az UTE védelme ezúttal is stabilan állt Rajnával megtámogatva. A játékrész záró öt percében a vendégek is növelhették volna előnyüket, egyik oldalon sem született újabb találat.

A záró húsz percben felváltva forogtak veszélyben a kapuk, az átütő erő azonban egyik csapatnál sem volt meg, a kapusok is jól védtek, a brassói kapuslehozatalos tűzijátékok sem jártak sikerrel, így a végére is maradt az első harmadban kialakult eredmény. Az újpestiek ezzel nyolcpontos erdélyi túrát teljesítve nyolc meccs után is veretlenül vezetik a bajnokságot, míg a Corona maradt a negyedik helyen.

Dave MacQueen, vezetőedző, Corona Brassó:

„Mindig elmondom a csapataimnak, hogy nem fogok megőrülni és nem leszek ideges, ha megvolt az erőfeszítés a vereség ellenére. Ma megvolt, mi voltunk a jobb csapat a 60 perc alapján, mi érdemeltünk volna győzelmet, de nem találtuk meg az utat a gólszerzésre. Ismerjük a kapusukat, ma is bizonyított, ez a hetedik meccs és azt hiszem, kilenc gólt kapott. Tehát forgalmat kell generálni előtte. Ez megtörtént, de az UTE remekül blokkolt. Megvoltak a lehetőségeink, védekezésben kell jobb teljesítményt nyújtanunk. Azok a játékosok, akik képesek gólokat lőni, ezekben a napokban adósak a gólokkal.

Markus Juurikkala, vezetőedző, UTE:

„Nagyon keményen harcoltunk, nagyon büszke vagyok arra, ahogyan küzdöttünk, különösen a harmadik harmadban. Akkor már fáradtak voltunk, ahogyan valószínű az ellenfelünk is. Nagyon sűrű a program, sokat utazunk, de ma szívvel játszottunk és megmutattuk a karakterünket. Rajna Miki megint nagyszerűen védett és jók voltak a blokkok is, ez mindig nagyon fontos. Mindig örülünk, ha győzni tudunk, mindenki erre vágyik. De a soron következő meccs mindig nulláról indul. Még sok mindenben kell fejlődnünk, javulnunk és dolgozni azért, hogy a következő meccsre is készen álljunk.”