Brassó, Gyergyó: ötös

2019.12.07. 22:54 |
A Hokiklub Budapest ismét pontot szerzett erdélyi túráján az Erste Ligában.

Corona Brasov–Hokiklub Budapest 5–4 (1–2, 1–1, 2–1, 0–0, 1–0) – szétlövéssel

A Hokiklub kétszer is vezetett két góllal Brassóban, mégsem tudott győzni. A Corona már Rabbit nélkül kezdett, aki közös megegyezéssel távozott. Satek, majd Szűcs góljával a 12. percben kettővel mentek a vendégek, ám aztán Fowlie szépített.

A második harmadban második fórjukat gólra váltották a hazaiak, Gliga talált be. Hét perccel később újra Szűcs szerzett gólt, ezzel ismét a Hokiklubnál állt jobban, annak ellenére, hogy a Corona kétszer többet próbálkozott.

Az 50. percben a Hokiklub négy a négy elleni játékban volt eredményes, Manninen is gólt szerzett. A Brassó azonban egyenlített Tranca és Constantin révén az 55. percre. A hajrában mindkét csapat próbálkozhatott egyszer fórban, de gól nem született.

A ráadásban többet kísérleteztek a hazaiak, de Brown kiállítása miatt a végén a Hokiklub volt emberfórban, de nem dőlt el a meccs. A szétlövésben a Brassó volt pontosabb, a győztes találat Gliga nevéhez fűződik.

A Brassó újra második, a HKB pedig két ponttal térhet haza Erdélyből.

Nyilatkozat

Ondrej Rusnak, másodedző, Brassó: „A Hokiklub remekül játszott, főleg az első harmadban. Megleptek minket, volt néhány pillanat, amikor nem igazán tudtuk, mi történik. Nagyszerű volt a feltámadás 2-4 után, ezért gratulálok a csapatnak. A két pont fontos a számunkra, és köszönet illeti a közönséget.”

Jens Brandström, vezetőedző, Hokiklub: „Olyan csapat ellen játszottunk, amely tele van technikás hokisokkal, és tudtuk, hogy nehéz dolgunk lesz. Volt tervünk, készültünk erre, és szerintem jól is oldottuk meg. Bár néhány játékosunk otthon van sérülés miatt, csodálatosan játszottunk, a végéig küzdöttünk. A véleményem szerint mi vagyunk a győztesek.”

Gyergyói HK–Dunaújvárosi Acélbikák 5–2 (1–0, 1–0, 3–1)

A hazaiak az első emberelőnnyel nem tudtak élni, de nem sokkal a lejárta után megszerezte a vezetést a Gyergyó: Valdix talált be a 16. percben. A második harmad elején megduplázta előnyét a GYHK, ugyanis Vorobjov is eredményes volt. A folytatásban mindkét csapat próbálkozhatott fórban, de ez a harmad nem hozott több gólt.

Az utolsó harmadból szűk négy perc telt el, amikor a Dunaújváros szépíteni tudott Pinczés révén. A következő tíz perc két páros kiállítást hozott, de a négy a négy elleni játékban egyik csapat volt eredményes. Aztán az újvárosiak kaptak csapatbüntetést, amit a Gyergyó kihasznált Ryan Rupert találatával. Sőt a csatár másfél percen belül megint eredményes volt, ismét csak fórból. Fél perc múlva Elekes Darabont lőtte be az ötödik gyergyói találatot, eldöntve a meccset. Az utolsó két perc sem volt eseménytelen, három vendég játékos is fegyelmit kapott, majd hét másodperccel a vége előtt Turcotte kozmetikázott az eredményen.

A DAB ismét nem szerzett pontot erdélyi túráján.