Brampton rendezi a női A csoportos vb-t

2022.12.16. 15:13 |

A torna 2023. április 5. és 16. között lesz.

Véglegessé vált, hogy a kanadai Bramptonban rendezik a női elitvilágbajnokságot április 5. és 16. között. A meccseknek az 5 ezer fős CAA Centre ad otthont. Az időpont és a helyszín a kanadai szövetség, a nemzetközi szövetség és a jogtulajdonos televíziós társaság egyeztetése után dőlt el.

Ez lesz a harmadik alkalom, hogy a magyar válogatott az A csoportban szerepelhet, legutóbb, idén nyáron a negyeddöntőbe jutott Pat Cortina csapata.

A magyar együttes a B csoportban a németekkel, a finnekkel, a svédekkel és a feljutó franciákkal játszanak majd. A másik ötösben a címvédő Kanada, az Egyesült Államok, Csehország, Svájc és Japán szerepel. A B csoport első három helyezettje jut a negyeddöntőbe. A részletes program és a jegyinformációk januárban válnak ismertté, de a belépőkre már lehet jelentkezni.