Bombaformában a DVTK

2017.08.25. 22:29 |
Ha egyszer egy üzlet beindul - szokás mondani, márpedig a jelek szerint a Jegesmedvéknél igencsak beindult az üzlet, hiszen hazai pályán lelépték az Érsekújvárt a Visegrád Kupa pénteki játéknapján. A Fehérvár is nagy meccset játszott, míg a MAC és az UTE idegenben kikapott. Lássuk a részleteket!

Kezdjük a DVTK-val, annál is inkább, mert a helyzeteit remekül kihasználó Jegesmedvék megszerezték második Extraliga-skalpjukat is a Visegrád Kupában.

Az első percek kiegyenlített játékot hoztak, kevés helyzettel, aztán a 15. percben a meccs első emberelőnye a Miskolcé lett, amit 10 másodperccel a vége előtt sikerült kihasználni: Jed Rusk az üresen maradt kapura lőhetett, és a korong a két kapuvasat is érintve csúszott a hálóba (1-0).

A második harmadban, a 30. percben – miközben a vendégek nyomtak – némileg váratlanul növelte előnyét a Miskolc: egy kékvonalas lövésbe Galanisz Nikandrosz ért bele a kapu előtt, és a korong védhetetlenül vágódott a hálóba (2-0). A játékrész második fele inkább a kiállításokról szólt mindkét oldalon, de az eredmény nem változott.

A harmadik harmadot az újváriak kezdhették emberelőnyben, de nem tudtak betalálni. Ezután (ahogy mondani szokás) a küzdelem dominált, mígnem az 50. percben egy furcsán pattogó korong került Anssi Rantanen elé, aki kilőtte a jobb sarkot (3-0).

Két perccel később emberelőnybe kerültek a vendégek, a vendégek lehozták a kapusukat, de ráfáztak, mert az első buli után Láda Balázshoz került a korong, aki az alapvonalról emelt a vendégkapuba (4-0).

Mikael Tisell (vezetőedző, DVTK Jegesmedvék) így értékelt: „Nagyon boldog vagyok, mert egy kitűnő csapatot győztünk le. Ma a védelmünk remekül zárt, Adorján ismét kiválóan teljesített, és el kell ismernem, néha szerencsénk is volt. Ez a hoki, hiába volt sok helyzete az Érsekújvárnak, mégsem tudtak gólt lőni nekünk, mi viszont kihasználtuk a lehetőségeinket. Továbbra is jó látni, ahogy fejlődünk még a meccsek során is, egyre erősebbek, és magabiztosabbak leszünk.

DVTK Jegesmedvék - HC Nové Zámky 4-0 (1-0, 1-0, 2-0)

A nap további mérkőzései

A MAC egy harmadot tudott döntetlenre hozni Zsolnán, de akkorra már elúszott a mérkőzés. Az első periódust 3-1-re, a másodikat 1-0-ra nyerte a Zilina, végül a harmadik harmadot sikerült 1-1-re menteni.

MsHK Zilina - MAC Budapest 5-2

Az UTE az első harmad után 2-1-re vezetett, de ezt az előnyt nem sikerült megőrizni. A középső harmadban előbb egyenlített, majd fordított a szlovák csapat, a harmadik harmadban pedig újabb gólt szerezve beállította a 4-2-es végeredményt.

HK Poprad - UTE 4-2

A Fehérvár és a Nyitra csatájában a vendégek szereztek vezetést az első harmadban. Sokáig úgy tűnt, ezzel el is dőlt a mérkőzés, de a fehérváriak nem adták fel, a harmadik harmadban Arttu Luttinen egyenlített. A hosszabbítás nem hozott döntést, a büntetőket viszont az ellenfél lőtte jobban, így 2-1-re nyerte a mérkőzést, de a Fehérvár sem maradt pont nélkül.

Fehérvár AV19 - HK Nitra 1-2

A forduló mérkőzéseiről részletesebben a Jégkorongblogon lehet olvasni.

(Fotó: dvtk.eu)