Bodó vezérletével a ráadásban nyert a Gyergyó az FTC ellen

2022.12.06. 21:50 |

Az FTC-Telekom kétgólos hátrányból felállt, és az utolsó percben egyenlített, de a pluszpont a listavezetőé lett.

Az FTC-Telekom sima győzelemmel, míg a Gyergyó vereséggel készült az Erste Liga egyetlen Mikulás-napi ütközetére. A két csapat kezdeti ismerkedését Sylvestre törte meg a 8. percben: éles szögből leadott lövését Arany hárította. A vendégek fokozatosan próbálták beszorítani saját kapuja elé a Ferencvárost, de gólig nem sikerült eljutni. Sőt egy saját harmadban eladott korong után Low próbálkozott. A 17. percben aztán mégis a gyergyószentmiklósiak örülhettek: Bodó kapu mögül visszatett passzát előbb Brance Orban lőtte mellé, a pakk ismét Bodóhoz került, aki ezúttal Trancát választotta, ő pedig a vas alá bombázott. Két perccel később Jalonen duplázta meg a GYHK előnyét: a finn légiós egy üres kapuig kijátszott akció után volt eredményes.

A középső felvonás hazai lehetőségekkel indult, később mégis a Gyergyó jutott el nagyobb helyzetekig. A játékrész közepén Sailio járt közel a gólhoz, a Rinne kapusról lecsorgó korongot viszont nem tudta a kapuba terelni. Ezek után sorra jöttek a Fradi-helyzetek, de a vendégek finn hálóőre mindig résen volt. Az első kiállításra a 38. percig kellett várni, ekkor Nagy Gergő ült ki a büntetőpadra. Négy másodperccel később Sylvestre csatlakozott hozzá, így egyenlő létszámmal játszottak a csapatok. Négy a négy ellen is a Ferencváros veszélyeztetett többet, de a második harmadban is gólképtelen maradt.

Két perce ment a záró játékrész, amikor összejött a hazai szépítés: Kulmala kísérlete jött le a kapusról, a kipattanót Hrabal terelte a kapuba. Ezek után próbálta kapuja elé szorítani ellenfelét az FTC, a vendégek viszont jól védekeztek. Az utolsó percben aztán kapus nélkül támadt a Fradi, Hrabal közeli lövése pedig utat talált a hálóba, ezzel hosszabbításra mentve a találkozót.

A hosszabbítás utolsó percében pedig jött az igazi dráma: Hrabal vezette a korongot egy az egyben a kapusra, a ziccer azonban kimaradt. A fordulásból jött a Gyergyó és Bodó Christopher, aki kicselezte a kapust és húsz másodperccel a vége előtt eldöntötte a meccset.

A zöld-fehérek csütörtökön derbit játszanak a Magyar Kupában, a GYHK pedig székely rangadót játszik a következő Erste Liga-meccsén Csíkszeredában.

Nyilatkozatok

Fodor Szabolcs, vezetőedző, FTC-Telekom: „Az első harmadban nem teljesen valósultak meg az elképzeléseink, amikor 2-0-ra elment az ellenfél, talán csak olyan 5-10 percig maximum, de ha hatvan percig úgy hokiztunk volna, ahogy negyvenöt percig tudtunk, akkor azt gondolom, tele lett volna a Mikulás zsákja, mert megnyertük volna ezt a mérkőzést. De sajnos valami miatt az első harmadban tizenöt percen keresztül nem igazán hokiztunk, és emiatt kétgólos hátrányból kellett visszajönni. Utána nagyon szépen visszajöttünk, és sikerült egy pontot megszerezni, sőt, a hosszabbításban nyerhettünk is volna, szóval nagyon keményen melóztunk. A legnagyobb lecke ebből a meccsből, hogy ha így tudunk hokizni negyvenöt percig, akkor hatvan percen keresztül is tudnunk kell, és akkor pedig abszolút van esélyünk akár a tabella első helyezettje ellen is.”

Szilassy Zoltán, vezetőedző, Gyergyói HK: „Úgy gondolom, inkább boldogabb vagyok, hogy megvan a két pont, mint hogy búslakodjak azon, hogy egyet elbuktunk, hiszen ez a Fradi jó csapat. Szerintem nem tükrözi a tabella az ő teljesítményüket és a tudásukat, jó csapat, és nagyon nehéz itt nyerni, ezt pedig bizonyították is. Nem adják fel, ez a Fradinak a sajátja, soha nem adja fel semelyik sportban. Jöttek is, a végén be tudták gyűrni az egyenlítő gólt. A második harmad második tíz percében nagyon jöttek, ott a kapusunk zseniális volt, a második harmad első tíz perce a mienk volt, ha ott rá tudtunk volna lőni egy harmadikat, akkor szerintem akár három pontot is el tudtunk volna innen vinni. Annak tükrében, hogy mikor, hogyan lőtte a Fradi a másodikat, nyilván náluk volt a mentális előny, és ezért nagyon boldog vagyok, hogy mi tudtuk feltenni az i-re a pontot. Illetve azért is boldog vagyok, mert igaz, hogy 2-0-ról visszajött az ellenfél, de nem úgy, mint Újpesten. Ott nagyon rosszul kezeltük ezt az egészet, könnyelműek voltunk, és most erre felhívtuk a figyelmet a meccs előtti megbeszélésen is, meg a szünetben is, hogy agresszív ellenféllel játszunk, amely hazai pályán jönni fog végig, de jól kezeltük, más volt a koreográfia. Ennek a két dolognak a tükrében feltétlenül örülök annak, hogy nyerni tudtunk, mert itt ez nem egyszerű feladat.”