Nagy előnyben a DAB a BJA ellen

2024.01.16. 20:38 |

Már a négy közé jutás a tét a kupában, a január 27-28-i BAUER Magyar Kupa Négyes Döntő felé nagy lépést tett a Dunaújvárosi Acélbikák.

A MAC Ikonok kiverésével a Budapest Jégkorong Akadémia csapata már megszerezte a legjobb amatőr csapatnak járó címet, de a fővárosiak szerettek volna meglepetést okozni a Dunaújvárosi Acélbikák ellen a negyedik körben.

A DAB kiverése már a BAUER Magyar Kupa Négyes Döntőbe jutást jelentené, ahol már ott van alanyi jogon a tavalyi győztes „anyacsapat”, a BJAHC, valamint a Hydro Fehérvár AV19 együttese.

Persze a DAB sem maradna le a január 27-28-i hétvégéről, a dunaújvárosi hoki számára szép eredmény lenne a Vasas Jégcentrumban szerepelni.

Nos, a negyedik kör első mérkőzésén a DAB már az első harmadban 2-0-s előnyre tett szert, a 35. percben pedig már 5-2 állt a táblán, a vendégek kapuját az a Kiss Dániel védte, aki a minap shutouttal zárt az Erste Ligában a DVTK elleni idegenbeli bajnokin.

A vége fölényes hazai siker lett, ráadásul a kilenc újvárosi gólt kilenc különböző játékos szerezte.

A visszavágó formalitásnak tűnik szerdán – amikor eldől a másik párharc is, ahol az UTE egygólos hátrányból várja a Ferencváros elleni visszavágót.