BAUER Magyar Kupa: bronzérmes az FTC-Telekom

2024.01.28. 17:02 |

A Vasas Jégcentrumban rendezett négyes döntő bronzmérkőzésén a Ferencváros magabiztosan, 6-1-re győzte le a Dunaújvárost.

Az újvárosi drukkereket izgatta jobban a BAUER Magyar Kupa bronzmeccse, már annyiban, hogy hangosabbak voltak a meccs kezdetére érkezve: kétségtelen, hogy a klub számára nagyobb eredmény már önmagában a négyes döntőbe jutás is. A bemutatásnál már a zöld-fehérek drukkerei is hallatták hangjukat a lelátón, hogy aztán Kovács Dáviddal az egyik, Nagy Kristóffal a másik kapuban elinduljon a találkozó. Jobban kezdett az elődöntőben a BJAHC-től vereséget szenvedő Ferencváros, Turcotte, majd LaPorte lőtt kapura, de az újvárosiak is ki-kiszabadultak a harmadukból hosszabb időre a meccs negyedik-ötödik percére.

A 7. percben Roth kiállítása nyomán emberelőnybe is került a DAB, de nem tudta ezt kihasználni. A 14. percben megszerezte a vezetést a Ferencváros, Németh Attila oldotta meg a jobb oldalon, nem nagyon vették komolyan az újvárosi védők, ő meg élt a lehetőséggel. A lehető legjobbkor lőtte a másodikat az FTC, 3,8 másodperccel a szünet előtt, Nagy Gergő adta vissza a korongot egy végigvitt támadás derekán, Roth nem cifrázta, merthogy senki nem volt rajta és előtte, ellőtte: 2-0.

A második harmad közepén már kezdtük volna megállapítani, hogy a DAB-ban benne lehet a szépítőgól, amikor a ferencvárosiak egy remek váltást követően, Boros Dániel góljával 3-0-ra elléptek. A gól után aktívabbá vált a Dunaújváros, előnybe is kerültek, Dostalek lövésénél álltak legközelebb a gólszerzéshez, de Nagy Kristóf hatalmas bravúrral védeni tudott – ahogyan Varga Arnold egyéni megoldása végén is. A játékrész legvégén Nagynak is nagyot kellett mentenie, biztosan vezetett összességében a Ferencváros.

Egy másik Nagy, Gergő iratkozott fel aztán a jegyzőkönyvbe, a záróharmad 2. percében sült el a bombája, 4-0. Crespi alig fél perccel később lemásolta, csak épp a másik oldalról suhintotta kapura a korongot, ami utat is talált a kapuba. Meglett aztán a becsületgól a Dunaújvárosnak, Léránt René tűzte rá a védő szorításában középről, kicsit váratlanul, nem is tudott hárítani Nagy, 5-1. Kestila maradt egyedül a harmad 13. percében a kapu torkában (miután megmentett estében egy korongot), nem is hibázott, 6-1.

Ez cseppet sem szegte a kedvét az újvárosi drukkereknek, akik a meccs utolsó két percére még inkább rákezdtek, ünnepelve a klubot, a csapatot, a dunaújvárosi jégkorongot. A meccs legjobbja újvárosi részről Léránt René, ferencvárosi részről Galajda Zsombor lett.

A Ferencváros lett tehát a bronzérmes (a 2021/22-es szezon után ismét), Don MacAdam szövetségi kapitánytól, sport- és fejlesztési igazgatótól, valamint Ladányi Balázstól, az U20-as válogatott szövetségi edzőjétől vehették át az érmeket a játékosok.

Nico Eronen, a DAB vezetőedzője:

„Nem tudtunk gólokat lőni. Negyven percig kiegyenlített mérkőzést játszottunk, utána nem maradt elég erőnk a harmadik harmadra. Ez volt a fő különbség ma.”

Fodor Szabolcs, az FTC-Telekom vezetőedzője:

„Nem könnyű helyzet ez, elég csalódottak vagyunk, és elég csalódottan játszottunk, akadtak hiányosságok. Tartoztunk magunknak és a szurkolóinknak annyival, hogy kijavítjuk azokat a hibákat, amiket tegnap vétettünk. Egy ilyen meccsre nem könnyű felpörögni, de minden erőnkkel azon voltunk, hogy ez sikerüljön. Mondhatjuk, hogy motiváltan játszottunk, bebizonyítottuk magunknak és a nézőinknek, hogy jobbak tudunk lenni.”