Az Újpest nyerte a veretlenek csatáját a Megyeri úton

2023.10.10. 20:45 |

A DVTK kétszer még kiegyenlített, harmadszor azonban már nem volt válasza az UTE otthonában.

Az újpestieknél ezúttal kimaradt a Csíkszereda ellen (is) betaláló Nádasy Márton, a helyét egy másik UTE-nevelés, a 19 éves Simon Levente vette át. Pokornyi és Franyó helyet cserélt egymással, előbbi lépett fel a második bekkpárba Szabó Dániel mellé, a kapuban Rajna állt. A miskolci első sor szélén ezúttal Esteves kezdett, a harmadikén Mattyasovszky, Farkas Márton visszakerült a negyedik sorba, Farkas László helyett Fazakas volt beírva 8. védőnek.

Könnyebb Voris-védésekkel indult a rangadó, aztán viszont átvette a kezdeményezést a DVTK, egyre többet veszélyeztetett, a harmad feléhez közeledve már egyértelműen Rajnának kellett megtartania a 0-0-t. A vendégnyomás emberelőnyt kamatozott, a hátrányt kivédekezte az UTE, Kiss Patrik még egy szép egyéni akciót is vezetett a két perc végén. Ez jót tett a hazaiaknak, immár öt az ötben megszerezték a vezetést a 13. percben: egy támadó harmadbeli Just-bulielhozatalt követően megcsinálták a váltást az újpestiek, Coatta tett egy félkört, majd remek távoli lövéssel mattolta Vorist (1-0). Alig három percig élt azonban a lila-fehér előny. A 16. minutumban két miskolci két újpestivel szemben végül csak kikaparta a pakkot a palánk tövéből a hazai kapu mögül, a teljesen üresen várakozó Esteves kapásból be is vágta, Rajna tehetetlen volt, az újpestiek pedig egymásra néztek kérdőn, joggal (1-1).

Gyors újpesti góllal indult a középső periódus. Alig telt el egy perc, Saarelainen távolija csorgott le Vorisról, a miskolci védők között megint Tiala találta meg leggyorsabban a korongot, az Erste Liga-ritmust villámgyorsan felvevő finn eddigi 2+2-jéhez harmadik meccsén is hozzátett egy újabb találatot (2-1). Most sem váratott viszont magára sokáig a borsodi felelet. A 26. perc elején Razumnyak zseniális helyzetfelismerése hozta meg az újabb egalizálást: a meginduló orosz gólgép jól vette észre a nagy üres területet az újpesti harmadban, védőjét lendületből lekorcsolyázva tulajdonképpen saját magával kényszerítőzött a palánk segítségével, „öngólpasszát” aztán be is verte, egy abszolút egyéni villanással egyenlített másodszor is a DVTK egy alapvetően ártalmatlannak tűnő helyzetből (2-2). Rákapcsoltak a csapatok, Kovács Alex válaszolhatott volna egyből, erős lövését lenyelte Voris, majd a másik oldalon egy létszámfölényes kontra végén Tornyai blokkolt óriásit Razumnyakkal szemben. A harmad felénél Rajna ért át egy keresztre, ezután visszább vettek a csapatok a tempóból, az oda-vissza rohanást inkább felváltotta a rizikómentes hoki. Esemény híján azonban így sem maradt a közönség, erről többnyire Benk András gondoskodott: négy és féllel a vége előtt Just lövése után szúrt oda Vorisnak, ebből is kisebb tömegjelenet kerekedett, majd három perccel később ismét az újpesti csapatkapitány akasztotta össze a bajszát a miskolciakkal.

Jóval nagyobb elánnal jöttek ki a csapatok a harmadik harmadra, amelynek elején az UTE újabb gyors góllal harmadszor is magához ragadta a vezetést. Egy megpattanó lövést nem tudott fogni Voris, a felpattanó korongot Hill megpróbálta elbaseballozni, de végül Saarelainen elé került, akinek már csak az üres kapuba kellett emelnie (3-2). Ment tovább a DVTK, Rajna és a hazai védelem azonban stabilan állt a lábán, a harmad második felére pedig elfogyott a miskolci lendület, és Skrabov 54. perces kiállítása alatt csak tovább fáradhattak a társak. A végjátékra is maradtak érdekfeszítő jelenetek. Steve Kasper végül 1:41-gyel a lefújás előtt hívta le kapusát, a bulit viszont az újpestiek hozták el, kettő a semmire vitték üres kapura, ám egy véleményes sípszó közbeszólt – Coatta mégis ellőtte, Kulesov rárontott, páros kiállítások után üres miskolci kapuval 6 az 5-ben kezdődött meg az utolsó perc, de újabb gól már nem esett egyik oldalon sem.

Érdekes mérkőzés volt, mert a játék egy jelentős részében inkább a DVTK irányított, a kapuk előtt azonban az újpestiek bizonyultak határozottabbnak a kulcspillanatokban, hajszállal jobb helyzetkihasználással, védekezéssel és kapusteljesítménnyel, ez pedig újabb nagy győzelmet ért számukra. A lila-fehérek ezzel három mérkőzés után is százszázalékosak, egyedüliként a ligában, míg a miskolciak szezonbeli első vereségüket szenvedték el.

Markus Juurikkala, az UTE vezetőedzője:

"Nagyon jó csapat ellen tudtunk nyerni, főleg az első harmadban játszott nagyon veszélyesen a DVTK, akkor Rajna Miki tartott minket, kapusunknak köszönhetjük, hogy versenyben maradtunk. Egyébként szinte az egész meccsre a nyílt sisakos küzdelem volt a jellemző, nehezen, de végül megtaláltuk a győzelemhez vezető utat. Keményen játszottunk, de még mindig dolgoznunk kell a hibáink kijavításán, a három ponttal természetesen elégedett vagyok."

Steve Kasper, a DVTK vezetőedzője:

"Vesztettünk, de egy nagyon jó ellenféllel szemben. Az Újpest egy keményen dolgozó, jól struktúrált csapat, már az előszezonban is látszott, hogy erős riválisaink lesznek. Az okoz csalódást, hogy ma este nem voltunk képesek belőni a gólhelyzeteinket. Még mindig dolgozunk a sorok helyes összeállításán, sok játékosunk nagyon fiatal, ők csak ismerkednek a ligával, így előfordulnak hibák. Kikapni mindig rossz érzés, de legalább a hozzáállásunk rendben volt."