Az U16-os válogatott nyert a női csapat ellen

2020.11.05. 19:48 |

Nyolc gólt hozott a Szerencsejáték Zrt. Nemzetek Tornája első összecsapása.

Hajrá, magyarok! – hangzott fel több torokból a káposztásmegyeri Vasas Jégcentrumban, és ezúttal a biztatást mindkét csapat magáénak érezhette. Az A csoportos vb-re készülő női válogatott ugyanis a fiú U16-os nemzeti együttessel találkozott a Szerencsejáték Zrt. Nemzetek Tornája keretében, miután az osztrák női csapat lemondta a részvételt.

Mindkét gárda nagy elánnal kezdett, jó volt az iram. Az U16-osok szereztek vezetést a 8. percben Makai Miklós révén, aki egy kipattanót lőtt be, de egy percen belül Rónai Alexandra egyenlített. A folytatásban Németh Anikónak volt több védenivalója, és a 18. percben ismét a fiúk szerezték meg a vezetést Fehér Ádám távoli góljával (1-2).

A második harmadban emberelőnyben is támadhatott a női együttes, és bár volt pár biztató lehetőség, a helyzetek kimaradtak. Az U16-osok a 33. percben kapust cseréltek, Mészáros Ákost Kiss Dániel váltotta. Dabasi Réka és Gasparics Fanni is szólóban próbálkozott, de nem tudott betalálni, a fiúk pedig Hiezl Balázs találatával növelték előnyüket (1-3).

Az utolsó harmad elején emberelőnyét gyorsan gólra váltotta az U16-os válogatott, Szabó Rácz Maxim talált be. A női csapat másfél percen belül válaszolt Jókai-Szilágyi Zsófia révén. A folytatásban a serdülők voltak aktívabbak, és az 50. percben Hiezl, majd a végén fórban Paska is eredményes volt, így 6-2-re győzött az U16.

A női válogatott pénteken a Vasas, szombaton pedig a MAC U16-os csapatával is találkozik.