Az olaszok ellen lehet javítani

2018.04.23. 15:00 |

A magyar jégkorong-válogatott hétfő este Olaszország ellen játssza második mérkőzését a budapesti, divízió I/A-s világbajnokságon. Az olasz csapat vasárnap hátrányból fordítva verte 3-1-re a lengyeleket.

A kazahok elleni vasárnapi találkozó után hétfőn délelőtt átmozgató edzést tartott a magyar csapat. Duschek Dávid és Rajna Miklós kapus, Garát Zsombor, Gőz Balázs, Pozsgai Tamás, Stipsicz Bence, Szirányi Bence és Wehrs Kevin hátvéd, Benk András, Bodó Chris, Kóger Dániel, Nagy Gergő, Sofron István és Magosi Bálint csatár vett részt a jeges gyakorláson. A vasárnapi, 3-0-s vereség ellenére a játékosok jó hangulatban és pozitív hozzáállással várja az olaszok elleni találkozót.

Szilassy Zoltán másodedző: "A kazahok ellen nem játszottunk rosszul, arra a meccsre tudunk építkezni. Sokat lőttünk kapura, ha gólokat is szerzünk, akkor sikeresek lehetünk. Az olaszok várhatón agresszívak lesznek, fel kell készülnünk az erős letámadásra. A recept megvan ellenük, és ha jól alkalmazzuk, akkor ez a játék jobban fog feküdni nekünk, mint a csapdára épülő kazah taktika. Sok volt a bottal elkövetett szabálytalanság, erre jobban kell vigyáznunk, fel is hívtuk rá a játékosok figyelmét."

Az összeállítás Olaszország ellen:

Bodó, Hári, Sebők
Galló, Sarauer, Sofron
Nagy G, Vas, Magosi
Kóger, Nagy K, Erdély
Benk

Pozsgai, Stipsicz
Varga, Wehrs
Garát, Gőz
Szirányi

Vay (Rajna)

Az ellenfélről

A két csapat eddig 37 alkalommal találkozott, 10 magyar győzelem és hat döntetlen mellett 21-szer az olaszok örülhettek. Az előző öt idényben hatszor is megmérkőztek a felek, ebben a szezonban kétszer is: novemberben a Tüskecsarnokban 5-2-re, februárban Katowicében pedig 4-1-re győztek a mieink.

Az olaszoknak kellemes emlékeik vannak Budapestről, hiszen a legutóbbi két vb-ről feljutottak, éppen a magyar csapat álmait szertefoszlatva: 2011-ben hosszabbítás után győztek 4-3-ra az utolsó körben, két évvel később pedig a kazahok elleni euforikus diadal után verték a hazaiakat 2-1-re.

Az olasz válogatott gyakorlatilag az 1990-es évek eleje óta liftezik a világbajnokság első és második vonala között. A tavalyi kiesést követően az olasz szövetség úgy döntött, hogy az addigi másodedzőt, a kanadai Clayton Beddoest bízza meg a kapitányi teendőkkel, első számú segítője Giorgio De Bettin lett. A mostani vb-re nem a legerősebb kerettel érkezett az olasz csapat. A Bolzano két nappal a torna kezdete előtt nyerte meg az EBEL-t, de abból az együttesből egyedül Markus Gandert nevezték. Nincs itt Budapesten a korábbi csapatkapitány, Anton Bernardo, valamint a Marchetti testvérek, Stefano és Michael.

Tapasztalatból így sincs hiány, Armin Helfer már az 1999-2000-es idény óta játszik a válogatottban. Rajta kívül a hátvédek közül Thomas Larkint, Armin Hofert és Sean McMonagle-t érdemes kiemelni. Az első, lengyelek ellen meccsen a kapuban Marco de Filippo kezdett, Andreas Bernard volt a tartalék. Az olaszokra jellemző, hogy mindig más játékos képes átvenni a góllövés felelősségét, a mostani keretből Guillio Scandellára és Marco Insamra hárulhat a legnagyobb feladat.

A magyar válogatott vb programja
Április 22., vasárnap
Magyarország–Kazahsztán 0–3
Április 23., hétfő