Az olaszok csatlakoztak a britekhez és a kazahokhoz

2018.04.22. 21:41 |
Az első nap utolsó mérkőzésén  Olaszország egygólos hátrányból felállva győzte le Lengyelországot.

Lengyelország – Olaszország (1-0, 0-2, 0-1)

Már a mérkőzés első percében emberelőnybe került a fehér mezes olasz csapat, Krzysztof Zapalát küldték ki magas bottal való játékért, de mindössze egy kapura lövésig jutottak a két perc alatt: Tommaso Goi kísérlete azonban nem okozott gondot a lengyel kapusnak, John Murray-nek. A hatodik percig nem is igazán forogtak veszélyben a kapuk. Ekkor azonban Zapala ugrott ki, a szóló végén pedig kilőtte a bal felső sarkot (1-0). A bekapott gól után az olaszok támadójátéka feljavult, de igazán veszélyes helyzetet nem sikerült kialakítaniuk. A 14. percben a lengyel kapu előtt alakult ki egy kisebb zavar, de a piros mezes hátvédeknek sikerült végül eltakarítani a korongot a kapu előteréből. Egy perccel később megint emberelőnybe kerültek az olaszok Damian Kapica gáncsolását követően. Ebben a két percben már jóval aktívabbak voltak az olaszok, mint az első emberfór alatt és az egyenlítés is majdnem összejött: Markus Gander kapott remek indítást és mehetett egyedül a kapura, Murray azonban bravúrral hárított. A játékrész utolsó két percében a piros mezesek beszorultak a saját harmadukba, gól viszont nem született, így 1-0-ás lengyel vezetéssel zárult az első húszperc.

A második harmad mindkét fél részéről óvatos játékkal indult. A hatodik percben újfent emberelőnybe kerültek az olaszok, de ez mindössze alig több, mint egy percig tartott, ugyanis Armin Helfer gáncsolását követően négy a négy ellen folytatódott a játék. Az alacsonyabb létszámú játék felpörgette az eseményeket, az olaszok ismét egy kapu előtti kavarodást követően szerezhettek volna gólt, de a végkimenetel ugyanaz volt, mint az első harmadban. A lengyel emberelőnyben elcserélték magukat az olaszok, ezt kihasználva Alan Lyszczarczyk törhetett kapura, Marco de Filippo azonban résen volt. A lengyelek letámadása lelassította az olaszok támadásait. A 14. percben azonban ismét kisebb zűrzavar alakult ki Murray kapuja előtt, de ezt már nem úszták meg a piros mezesek: Giulio Scandella lőtte be a hozzá pattanó korongot (1-1). Rövid idő elteltével a lengyelek visszavehették volna a vezetést, de Maciej Urbanowicz lövése a vasról kifelé pattant. 3:47-tel a vége előtt technikai szünetet rendeltek el: a lengyel cserepad egyik ajtajával probléma adódott. A játékvezetők teljes jégfelújítást rendeltek el, így idő előtt vonultak a csapatok 15 perces pihenőre.

A szünetből az olaszok jöttek ki jobban. Előbb emberelőnybe kerültek, majd ezt értékesítették is: Armin Helfer lőtt védhetetlenül Murray kapujába (1-2). A maradék másfél percben már nem változott eredmény, így egy kétperces pihenőt követően kezdődhetett a harmadik harmad.

A záró játékrész negyedik percéig kellett várni az első igazán komoly lehetőségre. Alex Lambacher lövését hárította Murray, a kipattanó Marco Insamhoz került, aki a korongátvételt követően azonnal célba vette a lengyel kaput, de a hálóőr ismét a helyén volt. Nem sokkal később Scandella veszélyeztetett, de a korong elakadt a kapusban. A harmad második felében a piros mezesek próbálkoztak rendületlenül. Előbb Lysczarczyk fordult kapura, de Filippo résen volt, pár másodperccel később pedig Pawel Dronia lövése kerülte el az olasz kaput. Nagyjából 5 perccel a meccs vége előtt emberelőnybe került a lengyel válogatott, de komoly helyzetig nem jutottak. Másfél perccel a vége előtt a kapust is lehozták a lengyelek, de az így kialakult létszámfölényt sem sikerült gólra váltaniuk. Sőt, 17 másodperccel a vége előtt Ivan Deluca a lengyel kék vonalról talált az üres kapuba, ezzel végleg eldöntve a találkozó sorsát (1-3).

A mérkőzés legjobb olasz játékosa Marco de Filippo volt, a lengyelek legjobbjának pedig Pawel Droniát szavazták meg.