Az Ifj. Ocskay Gábor JA nyerte az U20-as bajnokságot

2018.03.31. 07:00 |
Négy meccsen dőlt el az U20-as bajnokság sorsa, amelynek utolsó összecsapása végletekig kiélezett volt az Ifj. Ocskay Gábor JA és a MAC Budapest között.

Ifj. Ocskay Gábor JA–MAC Budapest 3-2 h.u.

A három nyert meccsig tartó párharc Székesfehérváron kezdődött, ahol az első harmadban Nagy Ákos szerezte meg a vezetést a hazai csapatnak. A szünet után a MAC Tóth Gergely révén egyenlített, de a 30. percben Mihály Ákos ismét előnyhöz juttatta a Fehérvárt. Majoross Barnabás találatával a vendégek az 53. percben egyenlítettek, s miután a rendes játékidő 2-2-vel zárult, jött a hosszabbítás. Tizenhét másodperc elteltével Részegh Tamás góljával nyert a Fehérvár 3-2-re.

MAC Budapest–Ifj. Ocskay Gábor JA 4-3 h.u.

A második meccs első harmadának végén Majoross Barnabás góljával a MAC szerzett vezetést, de Madácsi Benedek a 26. percben egyenlített. Sőt, a 30. percben Nagy Ákos fordított, de a harmad Ritter Zalán találatával 2-2-vel zárult. A harmadik harmad elején Csicsák Erik juttatta ismét előnybe a MAC-ot, de az 50. percben Nagy újra eredményes volt, s ezzel 60 perc után 3-3-ra állt a meccs. Ismét jött a hosszabbítás, amely után a MAC örülhetett a 4-3-as győzelemnek Kedves Richárd gólja után.

Ifj. Ocskay Gábor JA–MAC Budapest 14-0

A harmadik meccsen a fehérváriak állva hagyták ellenfelüket, hiszen már az első harmad után 5-0-ra vezettek. A másodikban is sorra lőtték a gólokat, így az utolsó harmad előtt 12-0 állt a javukra az eredményjelzőn. A folytatásban további két góllal állították be a 14-0-s végeredményt. Kiss Patrik 3+1-el , Madácsi Benedek 2+2-vel zárt, Buzás Arnold triplázott, Nagy Ákos négy gólpasszt adott a meccsen, Szeles Martin pedig mind a tizennyolc, kapujára érkező lövést kifogta.

MAC Budapest–Ifj. Ocskay Gábor JA 0-1 szétlövéssel

A negyedik mérkőzésen csak nem akart megzörreni a háló egyik oldalon sem, így a rendes játékidő, majd a 20 perces ráadás is 0-0-val zárult. Az 1-0-s győzelmet érő büntetőt Vincze Gergő lőtte be, amely után a Fehérvár ünnepelhette a bajnoki címet.

A bronzmeccs ellenben még nem dőlt el, pedig az UTE a 4-3-as és a 4-2-es győzelmével már 2-0-ra is vezetett a Vasas elleni párharcban. Csakhogy az angyalföldiek a harmadik meccset 5-3-ra, a negyediket pedig 6-3-ra nyerték, így kedden jön az ötödik meccs.

Az U20-as bajnokság 2017/18-as szezonjának eredményei ITT elérhetők.

Fotó: Ifj. Ocskay Gábor JA