Átadták Csíkkarcfalván a metodikai központot

2019.01.18. 14:00 |
A hipermodern, minden szakmai igényt kielégítő létesítmény alapkövét 2017 őszén rakták le, és bő egy év alatt elkészült.

Az ünnepélyes avatáson részt vett és beszédet mondott Sipos Levente, a Magyar Jégkorong Szövetség főtitkára, Potápi Árpád nemzetpolitikáért felelős államtitkár, Zsigmond Barna miniszteri biztos és Kelemen Hunor RMDSZ-elnök, valamint házigazdaként Tánczos Barna, a létesítmény felett a tulajdonosi jogokat gyakorló Mens Sana Alapítvány elnöke. Magyarország kormánya 640 millió forinttal támogatta a beruházást.

Sipos Levente elmondta, a magyar szövetség számára rendkívül fontos, hogy a székely jégkorong a továbbiakban is töretlenül fejlődjön, amihez nagyban hozzájárul az orvosi és metodikai központ felépítése is. A főtitkár kiemelte, hogy jégkorongunk előrelépésében mindig is hatalmas szerepük volt a Csíkban és Székelyföldön született hokisoknak, és reményét fejezte ki, hogy ez a jövőben is így lesz. Ugyanakkor nagyon fontos, hogy a gyerekek a szülőföldjükön is mindent megkapjanak azért, hogy minél kiválóbb játékosokká fejlődhessenek, és ne kelljen túl korán eljönniük onnan. Ehhez az MJSZ minden szakmai támogatást megad.

Az elkészült létesítmény egyik szárnyában a metodikai központ kapott helyet, ahol egyebek mellett erőterem, specifikus jégkoronggyakorlatok végzésére alkalmas fejlesztő terem, háromsávos, 27 méteres műanyag borítású futópálya, 330 négyzetméter alapterületű szintetikus jégfelület, valamint lövés-, kézügyesség- és korcsolyázóképesség-fejlesztő eszközök kaptak helyet.

A másik szárnyban hozták létre az orvosi központot, amely a térség lakosai számára járóbeteg-rendelő funkciót is betölthet.