A végjátékban kerekedett a BJAHC fölé a Brassó

2023.10.19. 20:14 |

Hiába tudtak egyenlíteni kétszer is a fővárosiak, VanWormer és Valchar utolsó percekben szerzett találatára már nem tudott reagálni Kangyal Balázs együttese.

Mindkét együttesnél találhattunk kulcsfontosságú hiányzókat: brassói oldalon Kóger nem tudta vállalni a játékot, a vendégeknél pedig Vorobjov továbbra sem állt Kangyal Balázs rendelkezésére. Dubeau és Farkas állt a vasak között az este folyamán.

Rögtön az első minutumban akadtak helyzetek mindkét kapu előtt, a hálóőrök gyorsan bemelegedtek. A folytatásban Nagy Krisztián vezérletével kevergettek veszélyesen a fővárosiak a hazai harmadban, az első gólt mégis a barcaságiak szerezték a 7. percben: Tóth Gergely szórt el egy korongot a védőzónában, Blackwater ketrec mögüli centerezését Valchar könyörtelenül gólra váltotta (1-0). Lendületben maradtak a vendéglátók, 7 minutummal később MacQueen legénysége berámolta a másodikat is: Szabó Krisztián korizott le a kapu mögé, amikor már mindenkivel elhitette, hogy megkerüli a ketrecet, akkor álomszerűen visszakészített a rövid kapuvasnál álldogáló Gajdó Balázshoz, aki kegyetlenül bevágta közelről (2-0). A 16. percben szépített a BJA HC: egy bulielhozatalt követően Szabó Bence tette kapura a pakkot a jobb oldali bedobókör környékéről – Viikilä takarása miatt Dubeau nem sokat láthatott az eseményekből -, végül a korong valahogy utat talált a hálóba (2-1). Kettő perccel a harmadzáró dudaszó előtt Szabó Krisztiánt látták szabálytalannak a játékvezetők, a vendégek rögtön ki is használták első adandó emberelőnyüket: Szabó Bence remekül mozgott be a középső üres területre, a magyar válogatott bekk lövése oldalra csorgott Dubeau mamutjáról, Culigin viszont őrizetlenül leselkedett a hosszún, és értékesítette is a kipattanót (2-2).

A középső etap elején újra előnyhöz jutott a Brassó: Zagidullin szúrta kapura a pakkot a kék vonal közeléből – igaz, hogy a korong lassan szállt, viszont Blackwater kellemetlenkedett Farkas előtt, így a játékszer akadálytalanul a jobb felső ficakba hullott (3-2). Néhány momentummal később Valchar húzott be a jobbszélről középre, s tüzelt, a löket azonban a vason csattant, s Farkas óriási szerencséjére a játékszer nem csorgott be a hálóba, hanem megállt a gólvonal előtt – a kipattanót Gajdó próbálta betunkolni, de a vendégek hálóőre bravúrosan valahogy még rá tudott feküdni a korongra. A 26. percben Clarke ütközte le brutális módon Karppinent, a finn csak segítséggel tudta elhagyni a jeget. A brassói verőlegény fejre irányuló támadásért öt perc plusz végleges kiállítást kapott; Kangyal Balázs legénysége hiába szorongatott becsülettel, Galoháék csak kapuvasig jutottak. A hátralévő időben Blackwater és Piché is a kiállítottak sorsára jutott, az eredmény viszont már nem változott a pihenő előtt.

A 49. percben egalizáltak a budapestiek: Nagy Krisztián vágtatott be egyedül a támadóharmadba, majd befelé húzott, s remek érzékkel a jobboson érkező Mozerhez tálalt. Az orosz támadó a korongátvételt követően kiválóan húzta el fonákkal Dubeau mellett a korongot, és nem hibázott üres kapura (3-3). Kevesebb, mint négy minutummal a vége előtt megszerezte negyedik találatát a Brassó: a vendégek védelme nem tudott felszabadítani, a pakk Pichéhez került, a veterán bekk távolijába VanWormer még bele tudott szúrni – Farkas ezúttal is tehetetlennek bizonyult (4-3). A végén a BJA kapusa még lekorcsolyázott, a találkozó 5-3-as végeredményét Valchar állította be egy üres kapus találattal. Mindkét alakulat rögtön pénteken folytathatja bajnoki menetelését: a Corona a DVTK Jegesmedvéket fogadja majd, Kangyal Balázsék pedig Gyergyószentmiklóson vendégeskednek.

Dave MacQueen, a Corona Brassó vezetőedzője: "Elismerésem a csapatnak, sok viszontagságon mentünk keresztül ezen az estén. Sokaz játszottunk emberhátrányban, mindannyian tudjuk, hogy ez nem könnyű. Dubeau remek munkát végzett a kapuban, a csapat pedig keményen harcolt. A harmadik vendéggólt odaajándékoztuk az ellenfélnek, ilyen nem fordulhat elő a jövőben. A jó csapat mindig megtalálják a győzelemhez vezető utat, mi ezt ma megtettük, megérdemelten nyertünk."

Kangyal Balázs, a BJAHC vezetőedzője: "Jól játszottunk, a szezon legjobb meccskezdését mutattuk be. Az első 5-6 perc nagyon jó volt, ahhoz képest, hogy hosszú utazásból jöttünk és mindenki fáradt volt, néhányan betegek is. Több játékosunk is otthon maradt betegség vagy sérülés miatt. Boldog vagyok, mert sok helyzetet dolgoztunk ki a mérkőzésen. Az első két emberelőnyből gólt is értünk el, szóval tényleg rendben volt ez a mai teljesítmény. Büszke vagyok a csapatra, a végén megpróbáltunk egyenlíteni, lehoztuk a kapust, nem sikerült. Megyünk tovább."