A válogatott a számok tükrében

2019.04.28. 13:52 |

Válogatottság, gólok, magasság, testsúly, tapasztalat – minden, amit a kazahsztáni Divízió I/A világbajnokságra nevezett 23 fős magyar keretről tudni érdemes.

A férfiválogatott keretében hét játékos képviseli a MAC-ot, hat a Fehérvárt, négy a DVTK Jegesmedvéket, ketten az UTE-t, egy pedig a Ferencvárost. Ketten Németországban, egy hokis pedig Svédországban légióskodik.

A keretben négy honosított játékost található, közülük egynek, Bodó Chrisnek vannak magyar felmenői: apja még Budapesten született, nagymamája pedig továbbra is a fővárosban él.

A keretben lévők 20 különböző felnőtt ligában léptek már jégre. Hárman a svéd bajnokságban, egy a finn Liigában, kettő a német DEL-ben, egy a cseh Extraligában, három az AHL-ben, kettő Norvégiában, egy Dániában, öt a svéd második vonalban, az Allsvenskanban, három Franciaországban és öt az ECHL-ben. A legtöbben persze a három hazai érintettségű bajnokságban szerepelnek-szerepeltek: 20-an az Erste Ligában/Mol Ligában, 11-en a szlovák Extraligában és 15-en az EBEL-ben is megfordultak már.

A négy honosított játékoson kívül tíz olyan tagja van a keretnek, aki Magyarországon kívül játszott utánpótláskorában: svéd, finn és osztrák csapatok mellett a tengerentúli ligákban, így az USHL-ben, NAHL-ben és WSHL-ben is szerepeltek.

Nyolcan Budapesten születtek, heten Dunaújvárosban, ketten pedig Székesfehérváron. Szintén ketten csíkszeredai születésűek, és a négy honosított Észak-Amerikában látta meg a napvilágot.

A keret tagjai összesen 112 vb-n szerepeltek, ebből 17 volt A csoportos, és 14 feljutással végződött. A játékosok összesen 46 U20-as vb-n és 33 U18-as vb-n jártak, míg Vas János egyedüliként U18-as Európa-bajnokságon is játszott.

Hatan vannak már túl a századik válogatottságukon, a rekorder Vas János 152 meccsel. A legtöbb pontja Sofron Istvánnak van, 99, remélhetőleg a vb-n gyorsan megszerzi a századikat is. Vas János 65, Hári János 59 ponttal áll. A legtöbb gólt Sofron szerezte, 55-et, mögött Vas a második 34-gyel, Benk pedig 22 találattal a harmadik. A gólpasszokban Sofron az első 44-gyel, Hári 40-gyel követi, míg Bartalis 32-vel áll.

A csapat átlagéletkora 27,48 év, ennek alapján Rajna Miklós az „átlagos” magyar játékos. Az Eliteprospects statisztikái szerint a csapat átlagos magassága 185,48 centiméter, a súlya pedig 88,57 kg. Pozsgai Tamás 185 centijével és 88 kg-jével testesíti meg az átlagot.

A stábban Majoross Gergely 97 mérkőzésen segítette már a válogatottat, mielőtt megbízott szövetségi kapitányként debütálhat. Bagonya Imre fizioterapeuta 245 találkozón volt a nemzeti csapat mellett.

A játékosok között öt jobbkezes található.

A vb magyar érdekeltségű programja

április 29., hétfő, 8:30: Magyarország–Dél-Korea
április 30., kedd, 15:30: Fehéroroszország–Magyarország