A támadójáték javítása a cél

2018.11.06. 20:00 |

Elkezdte az edzőtábort a magyar felnőtt férfi válogatott a szerdán kezdődő Roland Divatház Négy Nemzet Tornára.

Jarmo Tolvanen szövetségi kapitány és edzői stábja kedden kétórás jeges edzést vezényelt a keretnek. A névsorból sérülés miatt kimaradt, így a tornát is kihagyja Sebők Balázs és Erdély Csanád, míg meghívót kapott Nagy Gergő, az FTC csatára.

Szerdán rajtol a Roland Divatház Négy Nemzet Torna, a magyar együttes délután Kazahsztánnal találkozik. Pénteken Dél-Korea, szombaton Olaszország lesz az ellenfél.

A keddi edzés után a három másodedzővel arról beszéltünk, hogy mit szeretnének viszontlátni a csapattól és mit várnak attól a csapatrésztől, amelyért leginkább felelnek. Majoross Gergely a védelemmel, Farkas Tamás a kapusokkal dolgozik, Szilassy Zoltán pedig a támadójátékért felelős.

Majoross Gergely másodedző: „A védekező játékunk rendben volt az előző szezonban, ahogy az emberhátrányos- és előnyös játékunk is. A támadójáték az, amiben szeretnénk előrelépni, ez a leginkább fejleszthető az eredményesség érdekében. Ehhez az kell, hogy a hátvédek aktívabbak legyenek a támadóharmadban, jobban megtalálják azokat a sávokat, ahol kapura tudják juttatni a korongokat, és sokkal inkább négy emberrel támadjunk.

Szilassy Zoltán másodedző: „Összességében a játékrendszerben nagy változásokat nem kell eszközölni a következő világbajnokságig, de egy kis ráncfelvarrásra szükség van. Az egyik ilyen terület a gyors átalakulás támadásból védekezésbe, illetve a letámadás, hogy minél hamarabb visszaszerezzük a korongot és kapura törni. Az öt az öt hatékonyságon kell dolgoznunk, ez komoly kihívás a csatároknak, de a védőknek is markáns szerepe lesz ebben. Gyakoroltuk az emberelőnyt és -hátrányt, egyszerű opciókat vettünk át, mert nincs sok időnk. Minél több korongot kapura kell tenni és a kipattanókat összegyűjteni.”

Farkas Tamás kapusedző: „Rajna Miklóst és Bálizs Bencét heti rendszerességgel látjuk nemzetközi szinten védeni. Tőlük azt várjuk, hogy a válogatottban is hozzák a magabiztos teljesítményüket. Hetényi Zoli kimagaslik az Erste Ligából, ezért kapta meg a lehetőséget, és azt várjuk, hogy magasabb szinten is bizonyítsa, képes hasonlóra.”

A torna menetrendje:

november 7. szerda 16:00 Magyarország–Kazahsztán