Nem sikerült visszavágnunk a svédeknek

2023.04.08. 19:25 |

Nemzeti együttesünk hiába lőtt többet kapura, Svédország a négyszer is eredményes Ljungblomnak köszönhetően begyűjtötte a három pontot.

Magyarország kapujában ezúttal is Németh Anikó kezdett, ellenben Svédország vasai között ezúttal nem a németek ellen öt gólt kapó Emma Söderberg állt, hanem Sara Grahn kapott lehetőséget. A meccset az északiak kezdték jobban: három perc telt el, amikor Svensson finom passza után Ljungblom üresen maradt és értékesítette a ziccert Németh Anikóval szemben (0-1). Alig több mint három percre rá már kettővel vezettek a svédek, megint ugyanazok voltak a főszereplők: Svensson centerezését Ljungblom tette be közelről (0-2). Gyorsan jött a magyar válasz: Seregély és Gasparics megléptek kettő az egy ellen, utóbbi lövését még védte Grahn, de szerencsére 72-esünk jó ütemben érkezett duplázni (1-2). A szépítés után lehetőségünk nyílt emberelőnyben egyenlíteni, jól járattuk a korongot, ennek eredményeként Huszák lövése Dabasi korcsolyájáról bejutott a svéd kapuba (2-2). A 13. percben előbb a svédek kapuvasat lőttek, aztán emberfórba kerültek, amivel éltek is, Ljungblom mesterhármasig jutott, ráadásul megint Svensson passzolt neki jól (2-3). Két perc sem telt el, amikor megint kettővel vezettek a svédek, Andersson takarásból érkező lövése túljutott Némethen (2-4). A harmad végén egy svéd szabálytalanság nyomán öt a négy ellen támadhattunk, ezúttal nem tudtunk élni a fórral. Az első szünet előtt egy sérülés miatt elvesztettük Mayert, aki a folytatásban nem lépett jégre.

A második játékrész elején a svédek kapuvasat lőttek, aztán egy támadó harmadban elkövetett szabálytalanságuk miatt magyar emberelőny jött, lányaink többször is lőttek, hiába. A kiegészülés után nem sokkal az első harmad mesterhármasig jutó Ljungblom villant egy északi akció végén, Németh Anikó helyére Révész érkezett (2-5). A meccs közepén kétszer is támadhattunk öt a négy ellen a felzárkózásért, előbbinél nem jutottunk el érdemi lövésig, utóbbinál az emberhátrányban megugró svédek kapuvasat lőttek. A felvonás hajrájában Svédország beszorította csapatunkat, de nem tudta növelni előnyét.

A harmadik harmad elején 23 másodperc eltéréssel kiküldtek egy magyart és egy svédet, a speciális játékhelyzetek nem hoztak gólt. Az 52. percben Odnogát kiállították gáncsolásért, a sárga mezesek jól járatták a korongot, Svensson három gólpassz után meglőtte az első gólját a mérkőzésen (2-6). Fél percre rá Horváthtal voltak kemények a svédek, felálltunk öt a négyre, Kreisz járt a legközelebb a harmadik magyar gólhoz. A végjátékban Gasparics korongot szerzett a támadó harmadban, de lövését védte Grahn, aztán a másik oldalon töb veszélyes akció is volt.

Magyarország 6-2-es vereséget szenvedett, vasárnap pihennek női jégkorongozóink, aztán hétfőn Finnország ellen lépnek jégre.

Pat Cortina szövetségi kapitány: "Nem álltunk készen a csatára. Tudtuk, hogy a svédek készek állnak majd, mert az első meccsüket elveszítették, és nem engedhették meg, hogy két vereséggel kezdjenek. Nem tudtuk felvenni a versenyt az intenzitásukkal, több párharcot nyertek meg, mint mi. Olyan helyzetekből szereztek gólt, amelyekre felhívtuk a figyelmet és amelyekre számítottunk, de sajnos néha ez előfordul. Valóban volt sok emberelőnyünk, és jó lehetőségeink, amelyekből csak egyet sikerült gólra váltani, de nem hiszem, hogy ez döntött. Ezen a szinten a többiek is alaposan készülnek belőlünk, hogy hogyan védekezzenek ellenünk. Ha öt az öt elleni játék nem működik, akkor nehéz, hogy az emberelőny megfelelő legyen. Ha párharcokat veszítesz, akkor elkezdesz erőltetni dolgokat, csökken a tisztánlátás, hektikussá válik a játék, és egyszerűen nem működik. Ki kell elemeznünk a meccset alaposan. Ezen a két találkozón nem mindenki tudott hozzájárulni a játékunkhoz kellőképpen, meg kell találni a módját, hogyan lehet többet kihozni néhányakból. Ez egy tanulási lehetőség is, nem felejthetjük el, kik vagyunk és a várakozások nem lehetnek magasabbak, mint tavaly."

A magyar válogatott vb-programja

Április 6., 19.00 (magyar idő szerint április 7. 1.00) Magyarország-Franciaország 4-2
Április 8., 11.00 (17.00) Magyarország-Svédország 2-6
Április 10., 11.00 (17.00) Magyarország-Finnország
Április 11., 11.00 (17.00) Magyarország-Németország

Kapusok: Bogáti Bianka (HKB), Németh Anikó (MAC Budapest), Révész Zsuzsa (DEAC JA)

Hátvédek: Baker Taylor (Montreal Force, kanadai), Faggyas Lilla (HKB), Kiss-Simon Franciska (HKB), Knee Sarah (KalPa, finn), Mayer Fruzsina (HKB), Németh Bernadett (MAC Budapest), Odnoga Lotti (University of St. Thomas, amerikai), Tóth Enikő (BJA)

Csatárok: Dabasi Réka (Metropolitan Riveters, amerikai), Garát-Gasparics Fanni (Metropolitan Riveters, amerikai), Gondos Tamara (MAC Budapest), Horváth Imola (MAC Budapest), Huszák Alexandra (HKB), Jókai-Szilágyi Kinga (MAC Budapest), Kreisz Emma (Stanstead College, kanadai), Metzler Regina (OHA, kanadai), Pázmándi Zsófia (OHA, kanadai), Rónai Alexandra (MAC Budapest), Seregély Míra (University of Maine, amerikai), Strobl Lara (HKB), Szamosfalvi Petra (HKB), Williams Hayley (Dinamo-Neva, orosz)

Tartalék: Báhiczki-Tóth Boglárka (MAC Budapest), Koncz Boglárka (MAC Budapest), Mozolai Berta (BJA),