A sírból hozta vissza az UTE

2018.12.07. 23:31 |
A Csíkszereda sorozatban harmadszor botlott az Erste Ligában. Kapott gól nélkül nyert a Fradi és a DEAC, idegenben győzött a Dunaújváros.

UTE-Sport Club Csíkszereda 3-2 (0-0, 1-0, 1-2, 1-0) - hosszabbítás után

A nap meccse fordulatosan alakult. Jó iramban zajlott az első harmad, az UTE lőtt többször kapura, de gól nem született. A második játékrészben aztán megtört a jég, egy páros kiállítás után a 26. percben Varga Arnold talált be közelről. A hazaiak jóval többször próbálkoztak, de nem tudták növelni a különbséget. A Csíkszereda az utolsó harmadra talált magára, és a 47. percben Flinta Botond egyenlített, majd az 55. percben Becze Tihamér szóló végén a vezetést is megszerezte. A hajrát megnyomta az UTE, a kapust is lehozva támadott, és 13 másodperccel a vége előtt Andrej Hebar bepofozta a középre tett korongot, így jöhetett a ráadás.

A hosszabbításban mindkét oldalon voltak ziccerek, végül 22 másodperccel a lefújás előtt az UTE szerezte meg a győztes találatot, Csányi Karol középtávoli lövésével.

Az UTE sorozatban negyedszer nyert, a Csíkszereda viszont harmadszor kapott ki, és ezzel minimálisra csökkent az előnye az FTC előtt.

FTC-Telekom–Schiller-Vasas HC 2-0 (0-0, 1-0, 1-0)

A Ferencváros nagy fölényben játszott, de közel 50 lövéséből csak kettőt tudott gólra váltani a Vasas ellen. A hazaiak a második és a harmadik harmad elején is betaláltak, Perrier és Walls révén, ez pedig elég volt a győzelemhez. A zöld-fehérek kapujában Pleszkán József hibátlanul védett.

Az FTC a vesztett pontokat tekintve már nyolc egységgel jobban áll a Csíkszeredánál.

DEAC-EV Vienna Capitals II 4-0 (1-0, 1-0, 2-0)

Már az 5. percben vezetett a Debrecen, bár az első harmad a helyzeteket illetően kiegyenlített volt. Németh Attila egyéni akcióból szerzett gólja után aztán Vlagyiszlav Kulesov növelte a különbséget, az utolsó harmadban pedig két percen belül Kovács Bronson duplázott. A DEAC egymás után másodszor nem kapott gólt, így a csapat lépett egy nagyot a dobogó felé.

Gyergyói HK-Dunaújvárosi Acélbikák 1-3 (1-2, 0-0, 0-1)

Ezúttal remekül kezdett a DAB, a 3. percben már két góllal vezetett, Dubek Vladimir és Nagy Márk góljával. A hazaiak aztán emberelőnyből Jezsov révén szépítettek. A folytatásban egymást érték a kiállítások, a Gyergyó 4 a 3 ellen is támadhatott, de ebből újabb gól nem született. A második harmad már nyugodtabb mederben folyt, büntetés nem volt, de gól sem, pedig a hazai alakulat próbálkozott többször.

Az utolsó felvonásban is nagy erőket mozgósított az egyenlítésért a Gyergyó, amely négy percig fórban játszhatott, de Pinczés Bendegúz jól védett, aztán az 56. percben Oula Uski eldöntötte a meccset a DAB-nak.

Az újvárosiak sorozatban másodszor nyertek, a Gyergyó kispadján Mikael Tisell pedig még továbbra is nyeretlen.