A Rokko prágai inline tornán vett részt

2018.07.03. 21:00 |

A magyar kupa megnyerése után a Rokko a negyedik helyen végzett a prágai inline hoki kupában.

A tornán négy cseh, két német, egy-egy magyar, szlovák, szlovén és kanadai együttes vett részt. A Rokko a szlovén Luftarji elleni 4-1-es győzelemmel kezdett, majd 4-0-ra kikapott a cseh Chrudimtól.

A második nap 8-2-re nyertek a magyarok egy berlini együttes ellen, majd 3-2-re múlták felül a házigazda JSMEInline-t.

A kieséses szakasz első meccsén a Rokko 2-1-re nyert a szlovák Team 300 ellen, majd az elődöntőben a Brno 5-2-re jobbnak bizonyult. A bronzmeccsen a Chrudim következett, amely ezúttal is nyert, 4-1-re.

A magyar csapat csatárát, Rafaj Attilát választották a torna legjobbjának.

„Az első nap után változtattunk a taktikán, és elkezdtek működni a dolgok, ezért tudtunk ilyen sokáig jutni. A keretben aktív és már visszavonult, most amatőrként szereplő hokisok is vannak, mindent figyelembe véve kihoztuk a maximumot” - mondta.