A második mérkőzést is a britek nyerték

2023.04.26. 22:41 |

A magyar válogatott Milton Keynes után Nottinghamben is alulmaradt Nagy-Britanniával szemben.

A keddi mérkőzést követően szűkült ellenfelünk kerete, nyolc jégkorongozótól is elköszöntek, többek között az a Brandon Whistle sem kerettag már, aki megsérült az ellenünk játszott első edzőmeccsen. A magyar stábnak a mérkőzést megelőzően változtatnia kellett az előzetes terveken, ugyanis Szirányi helyett Németh lépett jégre a mérkőzésen. Kapunkban ezúttal Bálizs kezdett, a házigazdánál Bowns állt a vasak között. A mérkőzést a britek kezdték jobban, főleg védekezésre kényszerültünk, az első érdemi lövésünket Galló eresztette el a 4. percben. A szigetországiak nem puhánykodtak, több kemény ütközést is kiosztottak, de például Sofront is rálökték a korongon fekvő Bálizsra. Idővel mi is magunkra találtunk: Magosi lövését botos kesztyűvel védte Bowns, akinek aztán Vértes és Kóger is adott komolyabb feladatot. A 14. percben több szép akciót követően emberelőnybe kerültünk, felálltunk öt a négy ellen, Háriék több mint egy percen át beszorították a briteket, de nem tudtuk megszerezni a vezetést. A kimaradt fórt egy újabb lehetőség követte, Erdély és Nagy Gergő is vezetéshez juttathatta volna Magyarországot. Az előnyünk vége felé Sofront kiküldték magas bottal való játékért, így a nyitó harmad végén ki kellett bekkelnünk egy emberhátrányt, sikerrel tettük.

A második húsz percet nagyon rosszul kezdtük: előbb egy kettő az egy elleni brit meglépést éltünk túl, aztán túl sok játékosunk volt a jégen és emberhátrányba kerültünk. Négy az ötre okosan öltük a játékot, aztán a büntetőpadról visszatérő Vértes passzából Sárpátki lőhetett. A 25. percben újra mi játszhattunk eggyel többen, Hári szép cselei után Nagy Gergő lőtt kapura. A mérkőzés közepén Bálizsnak be kellett mutatnia egy nagy védést, nem sokra rá pedig Mihály Ákos járt közel ahhoz, hogy bekotorja a korongot a brit kapuba. Öt perccel a második szünet előtt komoly zavart okoztunk Bowns vasai előtt, ám továbbra sem született gól a meccsen, a következő shiftben pedig a házigazda kihagyott egy ziccert. A 38. percben Nagy-Britannia megszerezte a vezetést: Waller megindult a saját harmadából, áttört két magyar hátvéd között és sikerrel fejezte be a szólóját (1-0).

A harmadik felvonás remekül indult: megugrottunk három a kettő ellen, Hári hátratett korongjából Sofron egyenlített a 22. másodpercben (1-1). Három perccel később Kirk fonákpróbálkozása majdnem átjutott Bálizson, a játékmegszakításnál a brit csatár a kapusunkkal is kötözködött. A folytatásban nyílt sisakos játékot vittek jégre a csapatok, egy ízben Kirk remek indítást kapott, Bálizs bravúrral védett. A harmad közepén Galló a támadó harmadban gáncsolt, a házigazda ezt góllal büntette, Bálizs előtt remekül ért bele egy brit a lőtt passzba (2-1). Hét perccel a vége előtt Erdély keresztpasszát Sofron lőtte el, de Bowns átért. Küzdöttek a játékosok az egyenlítésért, mindeközben Sofron kiosztott egy kemény ütközést Betteridge-nek. Két perccel a vége előtt lehoztuk Bálizst, ám gyorsan eladtuk a korongot, ezt a hazaiak üres kapus góllal büntették (3-1). Nem sokra rá emberelőnybe kerültünk, Bálizst újra lehívta a stáb. Hat a négyre támadtunk, Betteridge kapuvasat lőtt az üres ketrecnél, majd a másik oldalon Hári centerezését az üresen álló Erdély tette be közelről (3-2).

Magyarország 3-2-es vereséget szenvedett, szerdán Szlovénia ellen játszik zárt kapus felkészülési mérkőzést Szlovénia ellen.

Kapusok: Bálizs Bence (JKH GKS Jastrzabie, lengyel), Horváth Dominik (Hydro Fehérvár AV19), Rajna Miklós (UTE / Coventry, brit)

Hátvédek: Falus Ádám (Küsnacht Lions, svájci), Fejes Nándor (Gyergyói HK), Garát Zsombor (BJA), Hadobás Zétény (Västeras, svéd), Horváth Milán (Hydro Fehérvár AV19), Kiss Roland (DVTK Jegesmedvék), Pozsgai Tamás (BJA), Stipsicz Bence (Hydro Fehérvár AV19), Szabó Bence (BJA), Szirányi Bence (DVTK Jegesmedvék)

Csatárok: Ambrus Gergő (Hydro Fehérvár AV19), Bartalis István (Hydro Fehérvár AV19), Erdély Csanád (Hydro Fehérvár AV19), Galló Vilmos (Linköping, svéd), Hári János (Hydro Fehérvár AV19), Kóger Dániel (Corona Brasov, romániai), Magosi Bálint (Hydro Fehérvár AV19), Mihály Ákos (Hydro Fehérvár AV19), Nagy Gergő (FTC-Telekom), Nagy Krisztián (BJA), Németh Kristóf (Hydro Fehérvár AV19), Papp Kristóf (Northern Michigan University, amerikai), Sárpátki Tamás (Gyergyói HK), Sofron István (Csíkszereda), Terbócs István (Hydro Fehérvár AV19), Vértes Nátán (Hydro Fehérvár AV19), Vincze Péter (Gyergyói HK)