A MAC Budapest emelhette magasba a kupát az U16-os bajnokságban

2018.04.06. 21:24 |
Bár az U16-os bajnokság döntőjének első mérkőzését elvesztette a MAC Budapest az Ifj. Ocskay Gábor JA-val szemben, a következő hármat megnyerte, így a Kisstadionban ünnepelhette a bajnoki címet.

Ifj. Ocskay Gábor JA–MAC Budapest 6-3

Az alapszakasz, illetve a középszakasz végeredményét nézve az Ifj. Ocskay Gábor JA számított az esélyesnek az U16-os bajnokság döntőjében, s ennek megfelelően meg is nyerte az első meccset a MAC Budapest ellen hazai jégen.

Igaz, a találkozó egyáltalán nem indult számukra jól, hiszen a fővárosiak a 32. percben már 3-0-ra vezettek. Az utolsó harmadig a fehérváriak kettőt ledolgoztak a hátrányukból, a szünet után egyenlítettek, s végül 6-3-ra nyertek is.

MAC Budapest–Ifj. Ocskay Gábor JA 3-2

A MAC a második meccset ugyanúgy kezdte, mint az elsőt, a 10. percben már 2-1-es előnyre tett szert. A fehérváriak a második harmadban szépítettek, a harmadikban pedig egyenlítettek, most azonban ellenfelük lőtte a következő gól, s azzal 3-2-re nyert.

Ifj. Ocskay Gábor JA–MAC Budapest 3-8

A fehérváriak hazai jégen újra átvehették volna a vezetést összesítésben, ehelyett a MAC rendkívül magabiztos, 8-3-as diadallal megfordította a párharc állását. Az első harmad után még csak 2-1-re vezettek, onnan azonban fokozatossan elléptek vetélytársuktól, és nem engedték, hogy az visszajöjjön a meccsbe. Ez elsősorban a remek védekezésnek volt köszönhető, hiszen a fehérváriak lövéshez is alig jutottak a mérkőzésen.

A negyedik meccsen a fehérváriak kezdtek jobban, miután a 4. percben megszerezték a vezetést. Az első harmad után azonban mégis 2-1 állt az eredményjelzőn a MAC javára. A budapestiek a meccs felénél kettőre növelték az előnyüket, de a vendégek a szünetig visszajöttek egyre. Idejük tehát lett volna arra, hogy egyenlítsenek vagy fordítsanak, de az utolsó másodpercekben kettős emberelőnyben sem sikerült betalálniuk.

Így a MAC Budapest 3-2-es győzelme bajnoki címet ért.

A bronzérem sorsa még nem dőlt el, a harmadik helyért a DHK és a Pesterzsébet küzd egymással. Jelenleg 2-2-re áll a párharc, az ötödik meccset kedden játsszák a csapatok.