A lengyelek örülhettek a végén Katowicében

2020.12.17. 21:10 |

A lengyelek utolsó percben lőtt góllal nyertek a magyar jégkorong-válogatott ellen a katowicei torna első napján.

Nem indult jól a meccs, hiszen a lengyelek mindjárt az első akciójukból gólt szereztek. Arany Gergely Wronka lövését még hárította, de Komorski belőtte a kipattanót (0–1). Az első tíz percben a házigazdák előtt akadt több lehetőség, a magyar válogatott viszont a 11. percben kihasználta az első emberelőnyét: az 50. mérkőzésén pályára lépő Garát Zsombor jobbról szétlőtte a bal felsőt (1–1). A harmad végén akár 2–1 is lehetett volna ide, de a keresztléc ettől megmentette a lengyeleket.

A második harmad első felében a mieink domináltak, több helyzetünk is adódott, ezek közül Vincze Péter ziccere volt a legnagyobb, de a lengyel kapus kivédte. Ellenfelünk emberelőnyben sem tudta feltörni a védelmünket. A 38. percben Garát duplázhatott volna, de Raszka ezúttal is megmentette a kaput a góltól. Így ebben a játékrészben nem esett újabb találat.

A harmadik harmadot az előzőről áthozott kettős emberhátránnyal kezdtük, de a lengyelek ezzel nem tudtak élni. A folytatásban Lyszczarczykkal gyűlt meg többször is bajunk, de akkora nem, hogy abból gól lett volna. Az 58. percekben emberelőnybe kerültünk, de ezt nem sikerült kihasználni. Ellenben a lengyelek az utolsó másodpercekben korongot loptak a palánknál, és Pas középen, a kapuval szemben nem hibázott, belőtte a lengyel 2–1-es győzelmet érő találatát.

Pénteken visszavághatunk nekik.

Sean Simpson: Nagyon büszke vagyok a csapatra, kiváló meccset játszottunk a lengyelekkel, a végén viszont balszerencsések voltunk. Akik ma a jégen voltak, remekül hokiztak, jobbat érdemeltek, sajnálom, hogy nem volt lehetőség megnyerni a meccset a hosszabbításban. Nagyon sok a fiatal a keretben, egészen más csapattal játszunk most, mint novemberben, mégis remek karaktert mutatnak. Holnap csak el kell kerülni a balszerencsét, és akkor nyerünk a lengyelek ellen.