A Hokiklub Budapest lenullázta a német bajnokot

2016.09.26. 15:55 |

A Türkesátorban megrendezésre került a KMH első hazai mérkőzése az osztrák bázisú EWHL SuperCup-ban. A nagy tempójú mérkőzésen a KMH csapata 3-0-ra legyőzte a regnáló német bajnok Memmingen csapatát.

Az első harmadban a Mika Väärälä és Fodor Zoltán által vezetett hazai csapat irányította a játékot. A játékrész elején Grkovic a piros vonalnál megszerezte a korongot, bevitte a harmadba és bepattintotta Vanessa Muschik kapujába, így 6:40-nél már a Hokiklub Budapest vezetett. 12:30-nál Esther Kantor talált be Dabasi Réka passzából, amellyel megduplázta az előnyt, így már 2:0 volt az állás.

A második harmad 1. percében Pált állították ki akadályozásért, így emberhátrányban kellett felállnia a magyar csapatnak, amelyet sikeresen kivédekeztek. A németek ezután nagy nyomás alatt tartották a magyar kaput, de Vigilanti vezetésével sikerült kapott gól nélkül lehozni a harmadot.

Az utolsó játékrészt megint emberhátrányból kezdték a hazaiak, Grkovict 39:00-nál állították ki bottal lökésért, de ezt a lehetőséget sem tudták gólra váltani a vendégek. Majd 5 percen belül 2-szer is emberelőnyhöz jutott a budapesti csapat, de hiába sikerült többször is kijátszani az ellenfelet, gólt nem tudott szerezni a Hokiklub Budapest. 57:53-nál viszont megtört a jég, amikor Horváth Tifaninak sikerült betalálnia a német csapat kapujába Esther Kantor átadásából, ezzel beállítva a 3-0-s végeredményt.

A fegyelmezettebb, fizikailag és taktikailag is jobban felkészített csapatnak sikerült idén elsőként rendes játékidőben legyőzni a tabellaelsőt, és ezzel itthon tartani a három pontot. Az orosz Dinamo Szentpétervár, az EWHL bajnok Vienna Sabres, és a német ezüstérmes Planegg csapata után ismét egy világelitbe tartozó ország bajnokcsapatát sikerült legyőzni a magyar csapatnak.