A házigazda norvégok következnek pénteken

2018.12.14. 09:10 |
A franciák elleni 3–0-s vereség után a norvégiai EIHC-torna második napján a házigazdákkal találkozik a magyar válogatott.

Ha az emberhátrányos játékkal gondjaink akadtak a franciák ellen – mindhárom találatot abból kaptuk –, előfordulhat, hogy ez lesz az Achilles-inunk a norvégok ellen is. Hiszen soron következő ellenfelünk a fehéroroszoknak kétszer is betalált fórban, és mellette még négyszer késztette őket középkezdésre. Az első harmad után már 3–0-ra vezettek a lorenskogi négyes torna házigazdái, majd a másodikban még egy góllal növelték előnyüket, míg a harmadikban a fehéroroszok szépítő találatára kétszer is válaszoltak. Így lett a vége 6–1.

Nehéz meccs vár ránk tehát az A csoportos norvégokkal szemben, akikkel legutóbb 2015 novemberében találkoztunk, ugyancsak EIHC-tornán. Akkor 4–0-ra ők nyertek. A mostani keretüket többnyire a norvég és svéd bajnokságban szereplő játékosok alkotják, de Svájcból, Finnországból és Ausztriából is érkeztek hokisok a hazai tornára.

„Hasonló mérkőzésre számítok ellenük, mint amilyet a franciákkal játszottunk, hiszen ők is sokat és jól korcsolyáznak. Azt gondolom, hogy a játék képe ugyanaz lesz, mint az első meccsünkön. A franciák ellen nem sikerült gólt lőnünk, bízom benne, hogy ezúttal kihasználjuk a helyzeteinket” – mondta várakozásairól Jarmo Tolvanen szövetségi kapitány.

A norvégok kerete ITT megtekinthető, a mérkőzés pénteken 20 órakor kezdődik.

A norvég szövetségtől kapott információk szerint a mérkőzést a a mellékelt linken  lehet követni, azonban a streamért fizetni kell.

A magyar válogatott összeállítása négy helyen változott a franciák elleni meccshez képest. A második támadósorban Somogyi Balázs helyett a magyar válogatottban most debütáló Becze Tihamér játszik, Vas Jánost Sarauer Andrew, Sárpátki Tamást Erdély Csanád váltotta. A védősorból ezúttal Gőz Balázs maradt ki.

A sorok Norvégia ellen:

Galló, Hári, Bodó
Becze, Sarauer, Erdély
Szabó K., Benk (A), Németh
Miskolczi, Reisz, Terbócs

Stipsicz (A), Pozsgai (C)
Szirányi, Láday
Vokla, Szabó D.