A franciák ellen folytatja a válogatott

2023.05.16. 15:33 |

Fontos meccs vár a magyar csapatra Tamperében kedd este.

Ez a mi bajnoki döntőnk – mondta Kevin Constantine szövetségi kapitány a franciák elleni mérkőzés előtt. A magyar válogatott szakvezetője szerint a magyar csapatnak a tamperei csoportban leginkább kedden, valamint majd jövő héten, az utolsó körben Ausztria ellen lehet esélye megszerezni azokat a pontokat, amelyek a bentmaradáshoz szükségesek. A franciáknak már van 3, mivel egy hosszabbításos meccset megnyertek, egy elveszítettek, ám egy keddi esti rendes játékidős magyar siker azt jelentené, hogy az egymás elleni eredménynek köszönhetően a rivális elé kerülnénk, ha már egyik gárda sem szerez több pontot.

A magyar válogatott magabiztosan várja a találkozót, nincs nyoma feszültségnek, idegességnek – miközben mindenki tudja, hogy mennyire fontos ez a találkozó. Hétfőn jó hangulatú csapatfotózáson vett részt a válogatott, majd egy kis átmozgatás következett a lövések gyakorlásával, kedden délelőtt pedig a centerpályán gyakoroltak a játékosok. Kedden több etapban is tartott taktikai megbeszélést az edzői stáb, a fő üzenet pedig az volt, hogy ne tartsanak a nyomástól, bízzanak az elvégzett munkában és melózzanak keményen, csapatként.

A franciákkal legutóbb tavaly novemberben, a Sárközy Tamás Emléktornán játszottak a magyarok, akkor hosszabbítás után 2-1-re az ellenfél nyert. Előtte 2021 augusztusában találkoztak tétmeccsen, a rigai olimpiai selejtezőn, amelyen 2-0-ra is vezettek a mieink, ám végül 5-3-ra a francia csapat nyert.

A vb-program

Május 13., 15.20, Magyarország-Dánia 1-3
Május 14., 11.20, Magyarország-Egyesült Államok 1-7
Május 16., 19.20, Magyarország-Franciaország