A fiatal magyar válogatott kikapott az első kapfenbergi mérkőzésén

2022.12.15. 20:43 |

A több debütánssal jégre lépő nemzeti együttes nagyot küzdve 2-0-ra alulmaradt Ausztriában.

A magyar férfiválogatott két újonc kapussal utazott Kapfenbergbe, kettejük közül Halász Béni debütálhatott csütörtökön. A mezőnyjátékosok közül Seregély Máté, Galajda Zsombor és Rétfalvi Kristóf mutatkozott be a felnőttek között címeres mezben. A meccset a házigazda kezdte jobban, öt perc után meg is szerezte a vezetést, amikor Thaler egy szép csel után ellőtte a korongot Halász mamutjai között (1-0). A nyitó harmad végén egy magas bottal való játék miatt 2+2 perces kiállítást kaptunk, a hosszú emberhátrányban elbírtuk a nyomást.

A második húsz perc is az osztrákoké volt, kihasználták, hogy a fordított cserepadok miatt nehezebben cserélünk, de Császár, Szigeti és Sárpátki révén voltak ígéretes magyar lövések is.

A harmadik játékrészben is Ausztria kontrollálta a játékot, de több lehetőséget tudtunk kialakítani, mint a többi harmad elején. Az első szimpla emberhátrányunkat nem tudtuk kivédekezni, a 46. percben a hazaiak pontosan lőttek (2-0). A második osztrák gól után nem sokkal mi is emberelőnybe kerültünk, Sárpátki közel járt a szépítéshez. Gyorsan jött utána a második fórunk, megint Sárpátki lehetett volna eredményes, de Schmidt bravúrral hárított. A meccs végén időt kértünk és lehoztuk a kapust, de nem tudtunk betalálni, így fiatal csapatunk 2-0-ra kikapott.

December 16., péntek 18.30 Ausztria-Magyarország

Kapusok: Farkas Roland (BJAHC), Halász Béni (Northern Michigan University, amerikai)

Hátvédek: Dóczi Zsombor (BJAHC), Falus Ádám (GC Küsnacht Lions, svájci), Garát Zsombor (BJAHC), Kiss Roland (DVTK Jegesmedvék), Seregély Máté (FTC-Telekom), Szabó Bence (BJAHC), Tóth Gergely (BJAHC), Vokla Roland (DEAC)

Csatárok: Császár Hunor (Gyergyói HK), Galajda Zsombor (DVTK Jegesmedvék), Horváth Bálint (Vimmerby, svéd), Kreisz Brúnó (FTC-Telekom), Papp Kristóf (Northern Michigan University, amerikai), Páterka Bence (DVTK Jegesmedvék), Rétfalvi Kristóf (Hydro Fehérvár AV19), Sági Martin (DEAC), Sárpátki Tamás (Gyergyói HK), Schlekmann Márk (BJAHC), Szigeti Ákos (Gyergyói HK), Vincze Péter (Gyergyói HK).