A DVTK Jegesmedvék legyőzték a címvédőt

2023.10.06. 21:11 |

A miskolciak a harmadik harmadban lőtt négy góljukkal döntötték el a GYHK elleni mérkőzésüket.

Egyik vezetőedző sem húzott meglepőt a kezdőkapusokat illetően: a DVTK Jegesmedvéknél Voris, a GYHK-nál Rinne állt a vasak között. A miskolciak nem számíthattak Barrowra, aki a keddi edzésen szenvedett kézsérülést, rajta kívül Őri sem öltözött, ellenben jégre lépett Pecsét és a szezonbeli első meccsén szereplő Mattyasovszky. A mérkőzést a hazaiak kezdték aktívabban, Miskolczi Márkék több veszélyes akciót is felépítettek. A borsodi fölény a 6. percben emberelőnnyé érett, aztán a kiegészüléskor fordult a kocka Csiki Hunor büntetésével. A kimaradt létszámfölényes helyzeteket követően is a DVTK vezetett több támadást, a 14. percben Mattyasovszky szép passza után Esteves közel járt ahhoz, hogy vezetéshez juttassa a Jegesmedvéket. A nyitó húsz percben 11-7-re vitte a kapura lövési mutatót a miskolci együttes.

A második harmad egy villámgyors gyergyói góllal indult: a 21. másodpercben Bodó az üresen érkező Orbannak passzolt, aki előnyhöz juttatta a vendégeket (0-1). Nem sokkal később repültek a kesztyűk, amikor Hill és Mesikämmen összemérték erejüket, jutalmuk öt-öt perc pihenő volt. A középső felvonásban már egy agilisabb GYHK volt a jégen, a két kapus közül Vorisnak akadt nehezebb dolga, de Rinnének is meg kellett dolgoznia azért, hogy ne egyenlítsenek a hazaiak. Az izgalmas mérkőzés második gólja a 33. percben született meg: Kulesov megindult, majd az alapvonal mögül visszatette a korongot a hosszú oldalon üresen érkező Razumnyaknak, aki egyenlített (1-1). A találatot követően a miskolciak alakítottak ki több veszélyes támadást. A harmad vége újabb bunyót hozott, Skrabov és Imre verekedtek.

A középső felvonás gyergyói találattal indult, a harmadik pedig miskolcival: az 52. másodpercben Razumnyak keresztpasszát Kulesov bombázta be a vendégek kapujába (2-1). Három perccel később majdnem egyenlített a GYHK, Mesikämmen lőtt hatalmas kapuvasat. A 48. percben megduplázta előnyét a DVTK, Esteves középre tett korongját Lövei juttatta gólba egy gyergyói védővel a nyakán (3-1). A végjátékhoz közeledve még tovább nőtt a miskolci előny, amikor Mattyasovszky korongot szerzett az alapvonal mögött, betört Rinne kapuja elé, majd bejuttatta oda a pakkot (4-1). Öt perccel a vége előtt emberelőnybe kerültek a DVTK Jegesmedvék, amit Szathmáry bombájával ki is használtak (5-1). A legvégén öt a négy ellen kozmetikázhatott volna az eredményen a gyergyói együttes, de a legnagyobb lehetőség a hazaiak előtt adódott egy Csiki-kiugrás során.

A DVTK Jegesmedvék 5-1-re nyertek, kedden az UTE-hoz látogatnak. A GYHK vasárnap Dunaújvárosban lép jégre.

Nyilatkozatok

Steve Kasper, vezetőedző, DVTK: „Szerintem ez volt az eddigi legjobb teljesítményünk. Egy nagyon jó csapatot sikerült legyőzni. Sok nehézséget okoztak nekünk. Az első harmad nagyon kiegyenlített volt. Az ellenfél nagyon jól játszott a második harmad első hét-nyolc percében, de a mi srácaink kitartottak. Elkezdtük felvenni a harcot és megnyerni az egy az egy elleni párharcokat. Ezt követően a meccs a mi javunkra fordult. Igazi csapatmunka volt, mindenki kivette a részét a győzelemből. Sok fiatal játékosunk van az akadémiáról, vannak játékosaink, akiknek még új ez a liga, de most nagyon büszke vagyok erre a csapatra, mert egy nagyon jó csapatot sikerült ma legyőzni.”

Szilassy Zoltán, vezetőedző, Gyergyó: „Gratulálok az ellenfélnek, jól csinálták a dolgokat és kihasználták a lehetőségeiket. Azt gondolom, hogy a második harmadban megnyerhettük volna a meccset, ha jobban értékesítjük a helyzeteinket. Az egyenlítő gól után elkezdtünk rohanni az eredmény után, de türelmesebbnek kellett volna lenni. Jó támadóink vannak, akik jó támadásokat vezetnek, de a tanulság, hogy felborult az egyensúly a védekezés és a támadás között. Ezt az egyensúlyt kell minden harmadban tartani, felelősséggel támadni annak a tudatában, hogy ha lefordul az ellenfél, akkor elegendő védekező játékosunk legyen. Ez ma nem történt meg.”