A DVTK az első harmadban eldöntötte brassói meccsét

2023.10.20. 20:34 |

A miskolciak 4-0-ra megléptek az első húsz percben, ez elég volt a sikerükhöz.

Tízperces csúszással indult a találkozó, ugyanis baleset miatt dugóba keveredett a DVTK csapatbusza. Hazai oldalon letöltötte egy mérkőzésre szóló eltiltását Kóger, s rögtön visszakerült a jól megszokott játszótársai, Sills és VanWormer mellé a második sorba. Ez egyben azt is jelentette, hogy Rokaly-Boldizsár ezúttal a harmadik egységben kapott szerepet. Steve Kasper nem eszközölt változtatást a csíkszeredai győzelmet követően. Dubeau és Voris kezdett a vasak között.

Nem zavarták meg a váratlan események a vendégeket, a Jegesmedvék már az 5. minutumban megszerezték a vezetést. Berdnyikov tette ki oldalra a pakkot Kulesovhoz, a lendületes akció végén a miskolciak 13-asa gyönyörűen kipókhálózta a hosszút (0-1). Az első nagyobb hazai helyzet a harmad derekán Valchar előtt adódott, Voris azonban állta a sarat. Amikor már úgy tűnt, a Brassó szépen lassan átveszi a kezdeményezést, akkor a miskolciak 29 másodperc alatt kétszer is lecsaptak: először Berdnyikov viharzott be a támadózónába, s gyönyörűen helyzetbe cselezte magát; a pakk a brassói portásról Vervedához pattant, a kanadai bekk pedig bevágta a reboundot (0-2). Az újraindítás után néhány pillanattal Berdnyikov lódult meg egyedül, majd a kapu megkerülését követően visszakészített Esteveshez, az új szerzemény pedig a korongátvétel után szintén a hosszúba helyezte a játékszert (0-3). Teljesen megzavarodtak MacQueen tanítványai, 31 másodperccel a harmadzáró dudaszó előtt egy lendületes kontratámadás végén Lövei lapos lövése utat talált a ketrec bal sarkába (0-4).

A középső etapnak már Tőke Zoltánnal a kapuban vágtak neki a vendéglátók. A frissen beállt hálóőrnek rögtön az elején be kellett mutatnia két nagy védést, aminek a 22. percben meg is lett a hatása: Boriszenko tartotta meg kiválóan a korongot a támadó kéknél, majd Valcharhoz tálalt, a cseh zseni pedig a jobb oldali bedobókörből fordulásból, egy brutálisan nagy gólt ragasztott a rövid ficakba (1-4). Újra felpörögtek az események, egy ellentámadás végén Berdnyikov csilingeltette meg a vasat, néhány momentummal később Blackwater kísérlete vágódott fel a blokkról. A 25. percben Szabó kapott kiállítást akasztásért, a látogatók pedig ki is használták második emberelőnyüket – Szathmáry távoli bombájába Páterka bele tudott még piszkálni, Tőkének esélye sem lehetett hárítani (1-5). A folytatásban próbálkoztak a brassóiak becsülettel, viszont semmi sem akart összejönni, ezért a hazaiak egyre frusztráltabbak lettek, így a játékrész végén extrém módon elszabadultak az indulatok: Szabó akadt össze Vorisszal a ketrec mögött, a DVTK bekkjei hálóőrük segítségére siettek, a végeredmény pedig egy hármas bunyó lett – Sills Kulesovot intézte el, Piché egy birkózó mozdulattal Szathmáryt terítette le, a legintenzívebb ökölcsata mégis Szabó és Razumnyak között alakult ki, ami egyértelműen a magyar támadó sikerével zárult. A tömegjelenet után az összes balhézó felet végleges kiállítással jutalmazták a játékvezetők.

Az 50. minutumban egy iskolajáték bemutatásával újra szépíteni tudtak a sárga-kékek: egy gyors háromszögelés után Valcharhoz került a pakk, aki közelről, rendkívül magabiztos mozdulattal a levegőbe repítette Voris kulacsát (2-5). Hiába nyomott a Brassó, újabb találat már nem született, így a miskolciak zsebelhették be a három pontot. Vasárnap a Corona az eddig hibátlan újpestiekkel találkozik, szintén ezen a napon a Jegesmedvék a GYHK otthonában zárják erdélyi túrájukat.

Dave MacQueen, a Corona Brassó vezetőedzője: "Nem voltunk készen a kezdésnél. Sehol sem lehet beragadni, ha szeretnéd megnyerni a meccset, különösen nem hazai pályán. Mutattunk videókat a fiúknak a DVTK-ról, amelyik egy gyors csapat. Jó tempóban játszottak és érvényesültek is, amihez kellett, hogy az első harmadban négy lehetőséget ajándékoztunk nekik, be is találtak, ráadásul a kapusuk utána két vagy három fontos védést is bemutatott. Minden lehetőségből eredményesek voltak, miközben frusztráló volt, hogy nem azt játszottuk, amit megbeszéltünk. Sok játékosunk sok mindenre képes a koronggal, de ennek a játéknak a döntő részét nem a koronggal játsszák. Ha valaki nem tud korong nélkül jól játszani, akkor nem fog nyerni. Vannak, akiknek tükörbe kell nézniük, mert nem hajlandóak részt venni a korong nélküli játékban, márpedig így tudjuk megteremteni a lehetőségét az eredményességnek. Ez egy tanulási folyamat, tanulni fogunk belőle. A harmadik harmadban már könnyebb volt játszani, mert a nagy előnyben lévő csapat ilyenkor csak kivágja a korongot. Ezekből tudtunk csak lehetőségeket teremteni. Nem érdemeltünk győzelmet, a jobbik csapat nyert."