A szezon első derbijével folytatódik az Erste Liga

2023.11.14. 10:04 |

Az UTE-FTC mérkőzést az M4 Sport élőben közvetíti, miközben minden további találkozó ezúttal is követhető az Erste Liga TV-n.

Nem is lehetne izgalmasabb és különlegesebb meccsel folytatni az Erste Liga idei pontvadászatát a nemzetközi szünet után, mint a derbivel. Az idén szárnyaló UTE a szintén kiegyensúlyozottan szereplő, ráadásul a Kontinentális Kupában is érdekelt magyar bajnoki címvédő Ferencváros ellen lép jégre kedden 18:30-tól a Megyeri úton – a találkozót a sportcsatornán lehet tehát követni.

Boros Dániel, az FTC és Kiss Patrik, az UTE játékosa is nagyon várja a meccset, amire senkinek sem kell külön felspannolnia magát. Vélhetően telt ház várja majd a csapatokat az Újpesti Jégcsarnokban.

A tavalyi szezon alapszakaszában ebben a felállásban előbb 4-2-re nyertek a lilák, majd hosszabbítás után 3-2-re alulmaradtak, míg a Tüskecsarnokban mindkétszer ferencvárosi siker született (5-3, 3-2). Összefutott ugyanakkor a két klub a Magyar Kupában is, az első mérkőzésen 2-2-re végeztek a csapatok, a Megyeri úton viszont 3-1-re nyert az Újpest, ezzel kiejtette nagy riválisát.

A két csapatból többen is érdekeltek voltak a felnőtt-, illetve a korosztályos válogatottak múlt heti programjában, a ritmusból nem esett tehát ki senki.

A bajnokságot az UTE vezeti 29 ponttal 12 meccset játszva, a második helyen a címvédő Gyergyó áll szintén 29 ponttal (de két mérkőzéssel többet játszottak az erdélyiek). A Ferencváros a Kontinentális Kupa miatt csak 10 bajnokin van túl, de így is a harmadik a tabellán 22 ponttal.

Kedden további két mérkőzést rendben, a negyedik DVTK a kilencedik helyen álló DAB-ot fogadja, míg a FEHA19 a BJAHC ellen játszik.

Pénteken újabb két meccs következik (DEAC-FEHA19, BJAHC-UTE), vasárnap pedig négy, benne egy Csíkszereda-Gyergyó rangadóval.

A meccseket élőben lehet követni az Erste Liga TV weboldalán.