A DEAC győzött a DAB ellen

2023.10.20. 20:12 |

A debreceniek sorozatban másodszor gyűjtötték be a három pontot.

A hazaiak kapujában Hetényi, míg a vendégeknél Kovács kezdett. Mindkét vezetőedző jégre küldte a napokban igazolt jégkorongozóját: a DEAC-nál Ilvessuo Bukor bekkpárjaként, míg az immáron DAB-os Blomberg Svars párjaként debütált. A nyitó harmad közepén kétszer is emberelőnyben játszhattak az Acélbikák – előbb egy kétszer is elrontott korongbedobás, aztán Vasziljev testre ütése miatt kerültek létszámhátrányba a cívisvárosiak –, nyomtak Ödman-Hadzinikolicék, de nem tudták megszerezni a vezetést. Ami nem sikerült a DAB-nak öt a négy ellen, sikerült öt az ötre: a 12. percben Sziszak kék vonalas lövése talán irányt váltott Hetényi előtt, mindenesetre a pakk a hazai kapuban kötött ki (0-1). Nem örülhettek sokáig a piros-fehérek, két perccel később Bucskin korongot szerzett a támadó harmadban, majd egyenlített (1-1). A DAB közel járt ahhoz, hogy újra megszerezze a vezetést, Dézsi és Strenk megléptek kettő az egy ellen, de utóbbi lövését bravúrral védte a hazai kapus. A következő gólt a debreceniek szerezték, a játékrész utolsó előtti percében Mihalik András tette be közelről a Bukor lövése után elé kerülő korongot (2-1).

A második húsz perc áthúzódó dunaújvárosi emberelőnnyel indult, nem éltek vele a vendégek. A 25. minutumban egalizáltak az Acélbikák, Elomaa jó helyzetbe cselezte magát, majd egy pontos lövéssel megröptette Hetényi kulacsát (2-2). A csapatok ezt követően nyílt sisakos játékot vittek jégre, amiből a DEAC jött ki jobban: a 36. percben Mingazov lövésébe Szmirnov élt bele védhetetlenül (3-2). Fél percen belül megduplázta előnyét a cívisvárosi együttes, ekkor Usnyev lövésébe Novotny ért bele mesterien. A középső harmad végén eljött a negyedik DAB-fór, ez is kimaradt.

A záró felvonás eleje meghozta az első DEAC-emberelőnyt, ahol egy Kovács-védést követően néhány centiméterrel a kapuvas mellett gurult el a korong. Ezt követően a DAB hajtott a zárkózásért, a mérkőzés végjátékában ezt egy debreceni büntetéssel és egy kapuslehozatallal hat a négy ellen tehette, hiába.

A DEAC 4-2-re nyert, vasárnap a FEHA19 vendége lesz. A DAB ugyanezen a napon az FTC-Telekomot fogadja tévés mérkőzésen.

Nyilatkozatok

Artyom Vaszjunyin, a DEAC vezetőedzője: „Ki kell emelni, hogy idén nincsenek könnyű meccsek, nem olyan a mezőny, mint két évvel ezelőtt. Minden győzelemért meg kell küzdeni. Szerintem több csapatnál is hullámzó teljesítmény lesz előbb vagy utóbb. Nem lehet ilyen magas szinten folyamatosan teljesíteni. Az utóbbi négy meccsből a leggyengébb teljesítményt nyújtottuk ma. Az első harmadunk nem sikerült valami jól, a fókusz hiányzott, a koncentráció nem volt meg. Úgy tűnt, hogy az Újváros átvette a kezdeményezést. Nem ment úgy a láb, nem mentek úgy a passzok. Lassúak voltunk döntéshozatalban. Azt kell, hogy mondjam, hogy nehéz meccsek vannak sorozatban. Reméljük, nem lesz ilyen hullámzó a teljesítmény és örülök, hogy nem jó játékkal is sikerült nyerni.”

Eronen Niko, a DAB vezetőedzője: „Jól kezdtük a mérkőzést, hiába vezetett a Debrecen az első harmad után. Mi uraltuk a mérkőzést, sok helyzetet alakítottunk ki. Ez volt a fő cél mára, hogy ezeket kialakítsuk. Balszerencsénk volt az első gólnál, eléggé szerencsétlen szituáció volt. Palánkról hozzánk pattant, utána a védőnk elesett a saját korcsolyájában, utána pedig a korong utat talált a kapuba. Utána is úgy éreztem, hogy többet volt nálunk a korong.”