A Corona Brasov győzött a címvédő otthonában

2023.09.30. 19:59 |

A Gyergyói Hoki Klub a Sportklub ellen siker másnapján alulmaradt hazai jégen.

A GYHK-nál a pénteki mérkőzéshez hasonlóan most is Rinne kapott lehetőséget a kapuban, míg a szezonbeli első találkozóját vívó Coronánál Dubeau debütált. Az összecsapás első kiállítását Clarke kapta botfogásért, a gyergyóiak nem tudtak kialakítani komolyabb lehetőséget az emberelőnyben. Ami nem sikerült öt a négy ellen, az összejött teljes létszámban a hazaiaknak: a 9. percben a piros-fehérek korongot szereztek a támadó harmadban, végül Haaranen egy pontos lövéssel vezetéshez juttatta a GYHK-t (1-0). Nem sokkal később Clarke begyűjtötte a második kisbüntetését is, ahol többek között Kógernek köszönhetően jól ölte a játékot a Corona. A nyitó harmad végén Horvath betört a brassói kapu elé, majd ráesett Dubeau-ra, emiatt kiküldték két percre.

A második játékrész áthúzódó vendég emberelőnnyel indult, nem éltek a lehetőséggel, ám a kiegészülés után másfél perccel betaláltak a brassóiak: Jalonen könnyelmű volt, Kóger és VanWormer letámadták, végül utóbbi zárta góllal a ziccert (1-1). Szinte azonnal jött a gyergyószentmiklósiak válasza, ugyanis két minutumon belül Vincze Péter passzából a jó ütemben érkező Sárpátki lőtt pontosan (2-1). A mérkőzés közepe Dubeau-ról szólt, aki több bravúrt bemutatva meccsben tartotta a Coronát, ami akkor vált fontossá, amikor a vendégek egyenlítettek: Haaranen büntetése pont letelt, amikor egy Rinne-védést követően a hosszún üresen álló Valchar lőhetett zavartalanul (2-2).

A meccs 46. percében Silló ütközését szabálytalannak látták a játékvezetők, öt a négyre támadhattak a brassóiak. A vendégek fordítottak is, Blackwater lőtt sikeresen (2-3). A bekapott találat megfogta a GYHK-t, 28 másodperccel később Boriszenko próbálkozott takarásból sikerrel (2-4). A hazaiak hajtottak a kétgólos hátrány eltüntetéséért, Schaber büntetésénél fórban próbálkozhattak, sikertelenül, sőt az előnyben Piché szólóját kellett védenie Rinnének. A következő öt a négy elleni lehetőség már sikerrel zárult, az 56. percben Orban érkezett jól egy keresztpasszra (3-4). A végjátékban Rinne lekorcsolyázott, valamint a legvégén hét másodperc erejéig fórba is került a GYHK, ám nem tudta kiharcolni a hosszabbítást.

A Corona Brasov 4-3-ra nyert, vasárnap a Sportklubot fogadja. A Gyergyói HK legközelebb csütörtökön lép jégre, amikor Debrecenben kezdi magyarországi túráját.

Szilassy Zoltán, vezetőedző, GYHK: "Ott folytattuk, ahol az elődöntőben abbahagytuk. Óriási küzdelem volt, a Brassó egy nagyon jó csapat, hasonló cipőben járnak, mint mi, hiszen nagyjából együtt maradt a keret. Egy ide-oda meccs volt, ami pedig nagyon pozitív, hogy soha nem adjuk fel. Ez ma így alakult, viszont ez a meccs nekünk nagyon sok tanulást hoz, rengeteg dolgot tudunk belőle továbbvinni. Az első olyan meccs volt idén, ahol valóban nagy nyomás alatt, eredménykényszerben kellett játszani, ami nem volt jellemző a felkészülésünkre. Picit pihenünk, aztán megyünk tovább, mert nagyon kemény mérkőzések várnak ránk."

Strenk Hunor, másodedző, Corona Brasov: "Ott folytattuk, ahol tavaly abbahagytuk, fokozott erőkkel készültünk a szezonkezdésre, és úgy gondolom, hogy jó játékkal tudtunk előrukkolni. Fontos pillanatokban tudtunk gólokat szerezni, emberelőnyben és emberhátrányban is jól tudtunk teljesíteni, annak ellenére mondom ezt, hogy a Gyergyó harmadik gólja épp emberelőnyben született."