A BJAHC megállította az UTE-t

2023.10.27. 20:11 |

Az újpestiek a szezonbeli kilencedik meccsükön elvesztették a veretlenségüket.

A hazaiaknál két hét után visszatért Saarelainen, így ismét teljes lett a finn sor, míg Just továbbra is hiányzott. A BJAHC-nál karriere első Erste Liga mérkőzésére készülhetett Molnár Zétény, továbbá újból ott volt a védelemben Vorobjov, valamint az idén először nevezett Weidemann Márk is, Schlekmann azonban továbbra sem állt a szakmai stáb rendelkezésére.

Vendég emberelőnnyel indult a mérkőzés – rosszul cserélt az UTE –, Mozerék megeresztettek pár lövést, Rajna magabiztos volt. A publikum először a 8. percben hördülhetett fel, Pokornyi távoli lövése csattant a vason. Négy perccel később már a kapuba került a korong, igaz a másik oldalon: Molnár Bálint tört be őrizetlenül a ketrec elé, elhúzta a korongot és mattolta Rajnát. Rögtön megduplázhatta volna vezetését a BJAHC, Pokornyi kezelte le rosszul a korongot a saját kapuja mögött, Viikila fonákját hatástalanította Rajna. A folytatásban kétszer is közel járt az egyenlítéshez az Újpest: előbb Kovács Patrik önfeláldozó blokkja után iramodott meg Coatta és lőtte el a kapuvasat, majd a harmad utolsó percében Saarelainen próbálkozása pattant ki a felsővasról.

A változatosság kedvéért a második harmad elején is lőttek egy vasat az újpestiek: Metsavainio tévesztett hajszállal célt. A 30. percben 3 a 2-ben megugrottak a Rozsomákok, a kontra végén Mozer lövésébe ért bele Galoha, 0-2. Kevesebb mint egy perccel később ismét csak egy gól volt a lilak hátránya: Szabó Rácz tette vissza a korongot Silfvernek, a gólerős bekk távolról kilőtte a felső sarkot, 1-2. A 35. percben Tóth Richárd szlalomozott végig, Rajna sisakkal hárított, majd kimaradt az első újpesti fór.

A 49. percben bizonytalankodtak a hazai finn védők, előbb Silfver lőtte bele a korongot Culiginbe egy támadóbulit követően, majd miután üggyel-bajjal hatástalanították a megiramodó fehéroroszt, a fiatal csatár visszacsente a játékszert, kapura tört és becsapta Rajnát, 1-3. A folytatásban hiába próbálkozott becsülettel az UTE, Pozsgaiék remekül tömörültek Farkas kapuja előtt, nem találta a fogást a hazai alakulat. A hajrában Markus Juurikkala időt kért, Rajna lekorcsolyázott, az UTE megsorozta Farkast, Vorobjov magánszáma következtében 6 a 4 ellen is támadhatott, ám több gól már nem esett.

A BJAHC minden harmadban egy gólt ütve 3-1-re legyőzte a veretlenségét elvesztő UTE-t. A lila-fehérek vasárnap Szombathelyen a FEHA19-cel találkoznak, míg a Rozsomákok ugyanaznap a DVTK-t látják vendégül.

UTE–BJAHC 1-3 ( 0-1, 1-1, 0-1)

Kangyal Balázs, vezetőedző, BJAHC:

"Szoros mérkőzést játszottunk, nem hinném, hogy nagy különbség lenne a két csapat között. Az előző mérkőzésen mi lőttünk többet kapura, ők nyertek, ma mi lőttünk kevesebbet, és mi nyertünk. A győzelmünknek a kiváló kapusteljesítmény volt az alapja, készültünk erre a meccsre, tudtuk, hogy kisebb a pálya tavalyihoz képest, és annak ellenére, hogy kulcsemberek sérültek voltak nálunk, a fiatalok jól éltek a lehetőséggel, és szépen bizonyítottak a több jégidővel. Az Újpest remek rajtot produkált, kompakt, kiváló csapat, emiatt hatalmas fegyvertény, hogy ma itt tudtunk nyerni."

Markus Jurikkala, vezetőedző, UTE:

"Nagyon sok helyzetünk volt, de kevés sült el jól, és a túloldalon kiválóan védett a kapus. Az első harmadban sokkal jobbak voltak, mint mi. A második harmadban főleg, de a harmadik játékrészben is javult a játékunk. Összességében egy szoros meccset játszottunk. Attól jó egy liga, ha mindenki el tud kapni mindenkit, ettől izgalmas a szurkolóknak, megérdemelten nyert ma a BJA."