7NEMZET HOKI7 a Tüskecsarnokban Kanadával

2016.09.22. 10:00 |
Kanada ellen hangol a férfi válogatott az Euro Ice Hockey Challenge-re november 1-én.

A tavalyi meseszerű A-csoportos világbajnoki szereplés után először november elsején ünnepelhetik a szurkolók hazai pályán a férfi jégkorong válogatottat. Az illusztris ellenféllel szemben pedig kell majd a biztatás, ugyanis a magyar hokisok a kanadai szövetség kezdeményezésére az európai klubokban játszó kanadaiakból összeálló válogatottal mérik össze erejüket a Tüskecsarnok jegén.

Honlapunknak nyilatkozott a Fehérvárról idén ősszel egyenesen a kanadai válogatotthoz szerződő edző, Tyler Dietrich, illetve a magyar válogatott szövetségi kapitánya, Rich Chernomaz is.

Tyler Dietrich, videóedző, Kanada: - Ez a budapesti állomás jó lehetőség lesz számunkra, hogy teljesen összeálljon a csapat a Deutschland Cup előtt. Magyarország motivált ellenfél lesz és igazi kihívás egy frissen összeállított csapat számára. A mi játékosaink Európa különböző csapataiból érkeznek majd és sikerességünkben kulcsszerepet játszik majd az, hogy rövid időn belül egységgé tudjunk formálódni. Budapest lesz az első lehetőségünk, hogy kialakítsuk a csapatkohéziót és felkészüljünk az Ausburgban megrendezésre kerülő Deutschland Kupára.

Rich Chernomaz, szövetségi kapitány, Magyarország: - A kanadai válogatott az Európában játszó legjobbakból áll majd, korábban nekem is volt lehetőségem már edzőként irányítani a Deutschland Kupán résztvevő juharleveles együttest. Biztos vagyok benne, hogy relatív erős csapattal érkeznek, ugyanakkor nyilván lényegesen más összeállítással, mint amellyel a világbajnokságon találkoztunk. Nem lesz könnyű feladat számukra ilyen rövid idő alatt összerakni a játékrendszereket, úgy gondolom, határozottan fel kell tudnunk venni a versenyt majd ezzel az együttessel. A torna végeredménye számunkra nem számít elsődlegesnek, itt a legfontosabb az lesz, hogy minél több fiatal játékosunknak adjuk meg a lehetőséget arra, hogy megmérettessék magukat ezen a szinten. Ezzel egyidőben természetesen tiszteletet parancsoló ellenfélként kívánunk versenybe szállni és mérkőzéseket nyerni.

A helyszín marad, az ellenfél változik

Az észak-amerikai gárda elleni mérkőzés után sem lesz hiány izgalomból, hiszen két nappal később, november 3-án máris rajtol az Euro Ice Hockey Challenge, amelynek idén a Tüskecsarnok ad otthont. A négynapos, hat nemzetet felvonultató torna fontos szezon eleji erőfelmérő lesz mindegyik csapat számára: a stabil A-csoportos világbajnoki résztvevő Dánia mellett itt lesznek a tavaly feljutó olaszok, míg a másik négy válogatott, Magyarország, Lengyelország, Ausztria és Dél-Korea a 2017-es áprilisi Divízió I-es világbajnokságon ismét egymás ellen harcolhat azért, hogy a világelitbe kerüljön.

7NEMZET HOKI7

November 1. kedd, Tüskecsarnok:

17:00 MAGYARORSZÁG-Kanada

November 3-6., Euro Ice Hockey Challenge, Tüskecsarnok:

A-csoport: Magyarország, Dánia, Lengyelország
B csoport: Ausztria, Olaszország, Korea

November 3. csütörtök

15:30 Ausztria-Olaszország
19:00 MAGYARORSZÁG-Lengyelország

November 4. péntek

15:30 Olaszország-Korea
19:00 Lengyelország-Dánia

November 5. szombat

16:30 Korea-Ausztria
20:00 Dánia-MAGYARORSZÁG

November 6. vasárnap

12:00  5. helyért
15:30  3. helyért
19:00  döntő

JEGY- ÉS BÉRLETINFORMÁCIÓK

Mostantól megvásárolhatók a bérletek a www.jegyed.hu vagy a www.tex.hu oldalon.

Bérletár kategóriák:

1. Értékesítési időszak: 09.22 - 10.13 (CSAK BÉRLET)

Bérlet I.

Szurkolói Extra Bérlet I. (+ emlék póló, emlék korong)

Bérlet II. (D, F, N, M, L kiemelt szektorok)

Szurkolói Extra Bérlet II.(+ emlék póló, emlék korong)

2. Értékesítési időszak: 10.13 - 11.01 (NAPIJEGY a fennmaradó helyekre)

November 1. kedd

17:00 Magyarország – Kanada