25 fős keret a lengyelek ellen

2020.10.28. 12:00 |

Sean Simpson szövetségi kapitány egy újoncot avathat.

Kihirdette első keretét a magyar férfi válogatott új szövetségi kapitánya, Sean Simpson. Két kapus, kilenc hátvéd és 14 csatár kapott meghívót. Hét klub ad játékost a keretbe, és a névsorban egy újonc van a 20 éves Révész Marcell személyében. A koronavírus-járvány miatt többen nem tudták vállalni a szereplést.

A magyar csapat legutóbb a nagy-britanniai olimpiai selejtezőn játszott, így kilenc hónap kényszerszünet léphet újra jégre: november 5-én este és 7-én délután is Lengyelország lesz az ellenfél a Tüskecsarnokban a Tippmix Nemzetek Tornája keretében. Ezeken a találkozókon debütál az új kanadai szövetségi kapitány. Az ellenfél jelenleg a divízió I/B-ben érdekelt, de hogy mennyire kiváló játékerőt képvisel, azt a februári olimpiai selejtezőkön bizonyította februárban: az A csoportos Kazahsztán vendégeként harcolta ki a továbbjutást.

A meccseken korlátozott számban jelen lehetnek a szurkolók is. Az MJSZ az ülőhelyek felére értékesít belépőket, ezeket kizárólag online lehet megvásárolni az Eventim hálózatában, ide kattintva. A találkozón kötelező lesz a nézők számára a szájat és orrot eltakaró maszk viselése.

A két magyar–lengyel az idei világbajnoki felkészülés első állomása nemzeti együttesünk számára. A soron következő divízió I/A csoportos tornát 2021 májusában rendezik Ljubljanában, ahol ellenfeleink a házigazda szlovénok mellett a franciák, az osztrákokok, a koreaiak és a romániaiak lesznek.

A program

November 5., 20.00 Magyarország-Lengyelország