0-3-ról győzött az FTC-Telekom

2023.11.05. 18:14 |

A ferencvárosiak háromgólos hátrányból felállva büntetőkkel legyűrték a BJAHC-ot.

Fodor Szabolcs a betegséggel küzdő Nemec helyére Tóth Adriánt nevezte a második egységbe, továbbá U21-es elfoglaltságai miatt Kocsis Botond sem vehetett részt a mai találkozón; Haranghy Bence szintén junioros kötelezettségeinek tett eleget. Vendég oldalon visszatért Keresztes, s rögtön az első ötösben bizonyíthatott Viikila és Schlekmann mellett. Molnár Zétény nem öltözött be a találkozóra. Arany és Farkas Roland álltak a vasak között.

A ferencvárosi jégkorong szakosztály fennállása 95. évfordulójának apropójából már hetekkel a rangadó előtt jubileumi mérkőzésként hirdette a BJAHC elleni találkozót, ennek megfelelően a kezdő korongbedobás előtt a zöld-fehérek ünnepélyes keretek közepette köszöntötték a csapat korábbi legendáit. Jól kezdtek a házigazdák, rögtön Tóth Adrián előtt adódott egy nagyobb lehetőség, majd Kulmala remek egyéni akciója végén Farkas Roland kiválóan zárta a rövidet. Az első gólt a káposztásmegyeriek szerezték a 6. percben: Pozsgai távolija kijött Aranyról, a hálóőr pechére a hosszún Szabó érkezett menetrendszerűen, a válogatott bekk pedig nem hibázott üres kapura (0-1). A folytatásban a mezőnyjátéké lett a főszerep, egyik alakulat sem tudott igazán nagy helyzetet kialakítani, inkább a távoli kísérletek domináltak. A 18. minutumban egy támadóharmadbeli buli után Schlekmannhoz került a korong, aki első szándékból még nem tudott tüzelni, másodjára már azonban a vendégek 97-ese közelről, magabiztosan a felsőbe helyezett (0-2). A játékrész végén a BJAHC első sora hosszú másodpercekre beszorította a Ferencvárost, Schlekmann bombája csak néhány centivel zúgott el a bal kapuvas mellett.

A középső etapra sebességet váltott az FTC, Farkas Rolandnak azonnal be kellett mutatnia egy nagyobb bravúrt. Hiába korcsolyázott ki élesebben Fodor Szabolcs alakulata, Schlekmann a 24. percben megszerezte második találatát: a látogatók bomba formában tevékenykedő támadója elviharzott a jobboson, felnézett, és passz helyett mértani pontossággal a rövid felsőbe zúdított (0-3). Nem szegte a hazaiak kedvét a harmadik bekapott találat sem, Farkas Simon vezérletével tovább riogattak a zöld-fehérek – a végig remekül jégkorongozó 31 éves csatár először egy kipattanót tuszkolt kis híján a gólvonalon túlra, néhány minutummal később ugyancsak Farkas életerős kapáslövése keltett veszélyt. A játékrész derekán LaPorte ziccert hibázott, a 34. minutumban viszont következhetett a második ferencvárosi emberfór, amit kihasználtak Nagy Gergőék: a pálya bal oldali sarkából Galajda kiváló helyzetfelismeréssel Crespihez készített vissza, a ponterős bekknek épp elég ideje volt megnéznie a bal sarkot, hogy könyörtelenül kipókhálózhassa azt (1-3).  Kevesebb mint egy perccel a dudaszó előtt egy gólosra csökkentette a differenciát a Fradi: Kestilä lehetetlen szögből leadott lövése valahogy túljutott a vendégek portásán (2-3).

A változatosság kedvéért a pihenőt követően a ferencvárosiak ismét megnyomták a játékrész elejét, aminek hamar meg is lett az eredménye – eleinte Farkas Roland óriási bravúrokkal még meg tudta menteni csapatát az újabb bekapott találattól, a 43. minutumban viszont már ő is tehetetlennel bizonyult: Brady és LaPorte váltását követően utóbbi maroknyi területen vette át a pakkot, majd a vas közreműködésével egalizálta a találkozó állását (3-3). Lélektani fölénybe kerültek a jubilálók, 3 perccel később Szabó óriási hibáját kihasználva Nagy Gergő középmagasan a ketrec bal sarkába bombázott (4-3). Kangyal Balázs csapata nem adta fel, óriási energiákat mozgósítottak a vendégek az egyenlítés érdekében, aminek 53 másodperccel a vége előtt meglett az eredménye: Farkas Roland már lekorcsolyázott, Vorobjov elemi erejű bombája Nagy Krisztián elé vágódott, aki közelről bekotorta a kipattanót (4-4).

Elképesztő izgalmakat tartogatott a hosszabbítás, óriási lehetőségek akadtak mindkét csapat előtt. Végül büntetők döntöttek, a Fradi Kulmala és Turbucz rávezetésével megnyerte a fordulatokban gazdag összecsapást, a BJAHC részéről egyik játékos sem tudta értékesíteni rávezetését. Folytatás a válogatott szünet után, a Ferencvárosra derbivel kezd majd november 14-én a Megyeri úton, ugyanezen a napon Kangyal Balázsék a FEHA19 otthonába látogatnak. A zöld-fehérek ezáltal ideiglenesen felcsúsztak a tabella harmadik fokára.

FTC-Telekom–BJAHC 5-4 (0-2, 2-1, 2-1, 0-0, 1-0)

Fodor Szabolcs, vezetőedző, FTC-Telekom:

„Annak köszönhető, hogy visszajöttünk 3-0-ról, hogy elkezdtünk a körítéshez méltóan jégkorongozni, ahogyan az az elmúlt 95 évben jellemző volt a Ferencvárosra. Az első harmadunk méltatlan volt ehhez, csúszkáltunk a jégen és minden elemében jobb volt nálunk a BJA. A második harmadban jobb felfogásban jöttünk ki, de ott volt egy kijózanító harmadik gól. Utána valahogy összekapartuk magunkat és vissza tudtunk jönni a meccsbe, sőt meg is fordítani. Sajnos a végén öt a hatban nem tudtuk kivédekezni, nem tudtuk elhozni a bulit, és egy lövés után a kipattanót belőtték. De aztán lélektanilag vissza tudtunk jönni, így megnyertük a büntetőpárbajt. Ha azt mondja valaki az első 20 perc után, hogy ma itt két pontot fogunk szerezni, akkor azt nem biztos, hogy elhittem volna. De a srácok átérezték a komolyságát ennek, és tényleg 180 fokos fordulatot vett az első szünet után a játékunk.”

Kangyal Balázs, vezetőedző, BJA HC:

„Mindkét csapat kiválóan játszott, persze voltak hibák, de építgettük magunkat. A Fradi erősebb csapat jelen esetben, mint mi. Ezt el kell fogadni, fel kell nőni a feladathoz és mi megtettük abszolút. Nagy nyomás volt rajtunk, de nagyon okosan játszottunk egy bizonyos pillanatig, ahol tulajdonképpen mindent eldobtunk magunktól, amit odáig építgettünk. Utána, értelemszerűen ez a sportnak sajátossága, hogy egy ilyen komoly és jó ellenfél ezt abszolút megbosszulja. Ami azért dicséretet érdemel részünkről, hogy a végén az utolsó öt percben azért még találtunk valamit, hogy egyenlíteni tudtunk. Még helyzeteink is voltak a hosszabbításban, az egy elég komoly tény, hogy szerintem büntetőből idén még egy gólt se lőttünk, ha minden igaz. Legalább látjuk azt, hogy miben kell fejlődni.”