U16: Döntőben a magyar csapat

2017.08.20. 08:14 |

Zsinórban a harmadik mérkőzésén is komoly erődemonstrációt tartott a magyar csapat. Ezúttal is az Eisbären Berlin volt az áldozat, a siker azt jelentette, hogy a torna döntőjébe jutott a csapat, ahol a Jungadler Mannheim gárdája lesz az ellenfél.

Magyarország-Eisbären Berlin 11-0

Ahogy várható volt, ezúttal is kapust cserélt Svasznek Bence szövetségi kapitány, Pesti József kapta meg a bizalmat, hogy a vasak közé álljon. A torna harmadik meccse azt jelenthette, hogy egy győzelem esetén már a döntőben játszhat a magyar csapat. Nemes Domonkos hamar megmutatta, hogy komoly céljai vannak a csapatnak, a hátvéd nagyon gyorsan vezetést szerzett a magyar csapatnak. A tornán eddig mindkét meccsen gólt szerző Németh Kristóf folytatta remek szériáját és már 2-0 volt az előny. Némethez hasonlóan Schlekmann Márk is gólt szerzett zsinórban a harmadik meccsén így már 3-0 volt az előny. A harmad vége előtt Csölle Dániel is betalált a 4-0-s előny elég megnyugtatónak tűnt az első szünet előtt.

A második harmadban sem csökkent  a két csapat között a különbség, erről Schlekmann Márk gondoskodott elég korán, majd Keresztes Levente találatával már 6-0 volt az állás. Több, mint megnyugtató előnnyel mehettünk a záró játékrészre. A harmadik harmadban nagyobb fokozatra kapcsolt a magyar csapat. Rögtön a harmad elején Csollák Márkó és Kovács Péter is betalált, amivel már 8-0 volt az állás. Horváth Pál gólja és a duplázó Németh Kristóf találata már a kétszámjegyű eredményt jelentette. Az utolsó találatot hódi Krisztián szerezte. Pesti is kapott gól nélkül debütált a kapuban, ami azt jelentette, hogy nyolc harmad óta nem kapott gólt a magyar csapat a tornán. Vasárnap délután a Jungadler Mannheim csapata lesz az ellenfél a Billa Kupa döntőjében.

A tornával kapcsolatos információk itt érhetőek el.

Dobmayer Dominik, védő: Jó meccs volt és jól küzdött az ellenfél, de szerencsére nyertünk 11-0, holnap döntőt játszunk, amit remélem meg fogunk nyerni.

Nemes Domonkos, védő: Jó meccs volt, a tegnapihoz hasonlóan elég magabiztosan kezdtünk. betartottuk a taktikát és nem adtuk ki az irányítást a kezeink közül. De a döntőre kell fókuszálni most már, amit meg akarunk nyerni.