Kiállítások és büntetők, de megszereztük a győzelmet

2016.12.30. 12:13 |
Újabb remek győzelmet aratott a Calgaryban zajló nemzetközi utánpótlástornán az U18-as jégkorong-válogatott, amely a harmadik csoportmeccsén 4-1-re nyert a New Jersey Hitmen ellen. A végén támadt némi csetepaté a jégen. Az együttes – magyar idő szerint – pénteken (ma) délután ötkor ismét pályára lép. - írja az utanpotlasssport.hu.

Egy nap szünet után újra pályára lépett a magyar U18-as jégkorong-válogatott a kanadai Calgaryban zajló 39. Mac’s Midget AAA World Invitational Tournament elnevezésű rangos utánpótlástornán. A csoportkör harmadik fordulójában Glen Williamson együttese a Max Bell Centre-ben a New Jersey Hitmen gárdájával mérkőzött meg. A New Jersey államban, Wayne városában működő klubot 2003-ban alapították, és az amerikai USPHL-ben versenyez, és tavaly, illetve idén is elnyerte a „rájátszás bajnoka” címet.

Ezen a mérkőzésen a magyar kaput Tóth Balázs védte. Az első harmadban nem született gól, a másodikban viszont három is, és abból kettőt a mieink ütöttek. A vezetést 27. percben Kreisz Brúnó révén a magyar válogatott szerezte meg (a gólpasszadó Pokornyi Dávid és Seregély Máté volt), de a 30. percben – emberelőnyben – Kevin Paganini egyenlített. Egy perc 33 másodperccel később azonban már megint a magyaroké volt az előny, Kemény Patrik és Seresély Máté előkészítése után Császár Hunor volt eredményes, ezzel kialakult a második harmad végeredménye (2-1).

A záró játékrészre még két magyar találat maradt. Az 52. percben Sándor Flórián ütött gólt Pokornyi Dávid és Kreisz Brúnó átadásából, majd 34 másodperccel a befejezés előtt Révész Marcell szerzett üreskapus gólt, mivel a „bérgyilkosok” (igazán sajátos név egy utánpótláscsapatnak…) kockáztattak, és 2 perc 4 másodperccel a vége előtt levitték Anthony DelTufo kapust. Aki így 41/44-es védési mutatóval zárt, míg Tóth Balázs 41 lövésből semlegesített 40-et. A krónikához tartozik, hogy a találkozó lefújásakor látványos csetepaté alakult ki a jégen, amiatt az amerikaiaktól öten kaptak különböző időtartamú kiállításokat, plusz a kispadra is kirótt 10 perc fegyelmit a játékvezető, míg magyar oldalról négyen könyvelhettek el büntetéseket.

A magyar keret a kanadai túrán
Kapusok: Kovács Dávid Márk (1999, Langnau), Szeles Martin (1999, Fehérvár), Tóth Károly Balázs (1999, Linz)
Hátvédek: Bugár Gábor (1999, Bodens HF), Falus Ádám Nándor (2001, ZSC Lions), Kiss Roland (1999, Casper Coyotes), Pokornyi Dávid (2000, UTE), Sándor Flórián (1999, Fehérvár), Seregély Máté (2000, MAC), Vas Márk Dániel (1999, Fehérvár)
Csatárok: Császár Hunor (1999, Fehérvár), Horváth László (2000, Győr), Lőczi Árpád (1999, MAC), Szalma Zsolt (1999, UTE), Kreisz Brúnó (1999, MAC), Mihály Ákos (1999, Fehérvár), Nagy Ákos (1999, Fehérvár), Péter Andor (1999, Fehérvár), Révész Marcell (2000, ZSC Lions), Szigeti Ákos (1999, MAC), Kemény Patrik (2000, Linz), Vértes Nátán (2000, Fehérvár)
A magyar csapat meccsei a Mac’s Tournamenten (magyar idő szerint)
Magyarország–Calgary Flames 8-5
Magyarország–Prince Albert Mintos 0-2
Magyarország–New Jersey Hitmen 4-1
December 30., péntek, 17.00: Magyarország–Leduc Oil Kings
December 31., szombat: rájátszás
Január 1., vasárnap: rájátszás