Bárki véleményezheti a Magyar Jégkorong Szövetség tervezett szakmai stratégiáját

2016.10.25. 14:27 |
Négy hónappal ezelőtt a szövetség elnökének kezdeményezésére létrejött az a stratégiai munkacsoport, amely elkészítette a magyar jégkorong következő évekre szóló célkitűzéseinek és stratégiájának tervezetét. A közel 40 oldalas anyaghoz bárki hozzászólhat.

Megteheti ezt akár ERRE a linkre kattintva, vagy ha személyesen eljön 2016. november 3-án 10 órára a Magyar Sportok Házának a konferenciatermébe (1146 Bp, Istvánmezei út 1-3.).

Az elkészült stratégia vezetői összefoglalója szerint a hazai jégkorongélet fejlődésével új feladatoknak, magasabb szintű elvárásoknak kell megfelelni a Magyar Jégkorong Szövetség (MJSZ), az egyes klubok, és sportág körüli szakemberek szintjén egyaránt.

A stratégia az alábbi célok elérését szolgálja:

• a nemzetközi élvonalba tartozás mindkét szakág minden korosztályában;
  • erős, magyar alapú/társrendezésű bajnoki rendszer(ek) működtetése;
  • a jégkorongozás mindenki által ismert és bárki részéről elérhető „nemzeti sportággá” fejlesztése a köz- és felsőoktatással együttműködésben;
  • a hosszú távú finanszírozás megteremtése (Tao, direkt támogatások vagy szponzori források bevonásával);
  • a fehér foltok eltüntetése a hazai jégkorongozás térképéről (legfeljebb 25 km-es körzetben a lehető legszélesebb körnek legyen elérhető a sportág);
  • transzparens, prudens és professzionális működés a szövetség és klubok tevékenységében;
  • az állandó megújulási képesség fenntartása (Kaizen);
  • a sportág családbarát jellegének megtartása, erősíté

A startégiát kidolgozó szövetségi ad-hoc munkacsoport szívesen fogadja bárki véleményét a fenti helyen és időpontban. Kérjük, a részvételi szándékot az info@icehockey.hu címen jelezzék.