Visegrád Kupa második játéknap: MAC Budapest- HC Nové Zámky 1-2

2017.08.19. 12:00 |

Az első magyarországi Visegrád Kupa mérkőzésen a MAC fogadta az Érsekújvár csapatát.

A mérkőzés nagy iramban indult, komoly sebességet diktált a két csapat. A vendégek szereztek vezetést, Raenko talált be a 14. percben, amikor egy kicsorgó korongot paskolt be Bálizs mellett a kapuba.
Nem kellett sokat várni a válaszra, emberelőnyben játszhatott a MAC, a kapu mögött Klempa szerezte meg a korongot, aki Nagy Gergőhöz passzolt. A magyar válogatott csatára kapásból ellőtte a korongot, ami védehetelenül vágódott a hálóba (1-1).

A második harmadban a vendég csapat sokkal jobban játszott, végig domináltak, a hazaiak sokszor pontatlanok voltak. Bálizs kapus bravúrjai azonban tartották az eredményt.
Dominik Rehák vitte be a korongot, a kapu előtt jól takartak a csatárok, a kapus nem láthatta a lövést így megszerezte a vezetést a fehér mezes csapat (1-2). A bekapott gól felpaprikázta a hazaiakat, sokkal több ütközést láthattak a nézők, de az eredmény nem változott.

Minimális vendégelőnnyel mehettek a felek a záró periódusra. Az érsekújváriak kedve szerint alakult a mérkőzés, a komolyabb hazai helyzetek elmaradtak.
A harmad második fele hozott jó néhány komoly helyzetet, de vagy a kapus vagy a pontatlan befejezés miatt nem tudott kiegyenlíteni a hazai csapat. Az utolsó percekre lehozta a kapusát is a hazai alakulat, de nem sikerült kiegyenlíteni. Minimális különbséggel nyert az Érsekújvár. A mérkőzés legjobbjai Scott Macaulay és Sabahudin Kovacevic voltak.