Újabb kiélezett mérkőzésen jutott dupla előnyhöz a bajnok

2024.03.09. 20:13 |

Noha az Újpest kétszer is meg tudta szerezni a vezetést Gyergyóban, a címvédő végül még a rendes játékidőben fordítani tudott.

A párharc második mérkőzésére Szilassy Zoltán a visszatérő Vincze Péternek Császár és Bodó sortársaként szavazott bizalmat, így Sándor-Székely visszacsúszott a harmadik csapatrészbe. DiDiomete nem öltözött be a mai találkozóra, Csiszer Ádám neve viszont ott szerepelt a meccskeretben. Juurikkala mester Kovács Alex helyett ezúttal Saarelainent nevezte a kezdő ötösbe, a tegnapi mérkőzésen kimaradó Coatta pedig a harmadik egységben, Tiala és Ewanyk mellett rohamozhatott -ezáltal Kovács Sebestyén most a negyedik fogatban kapott lehetőséget. Rendkívül sportszerű jelenetek zajlottak le a bemelegítés közben: az ominózus novemberi sérülése után most találkozott először újra a jégen Coatta és Dalhuisen, a felek már a korongbedobást megelőzően barátian üdvözölték egymást, fátylat borítva ezzel a múltra. Rinne és Rajna álltak a gólvonalon.

Bekezdett az Újpest, Bodó felszabadítási kísérletét Pokornyi bravúrosan benttartotta a támadóharmadban, ezt követően Benk elé került a játékszer, az Újpest csapatkapitánya pedig könyörtelenül a hálóba varrt (0-1). Csak néhány percet kellett várnia a házigazdák első nagy helyzetére, ekkor Bodó tévesztett néhány centit. Szorongatni kezdett a GYHK, előbb Császár keresztpasszát kritikus pillanatban blokkolta az egyik újpesti bekk, a 7. percben viszont már sem Rajna, sem pedig az újpesti blokk nem segíthetett: Haaranen kékvonal közeli távolijába Vincze Péter piszkált bele remek érzékkel (1-1). Az egyenlítő találat után beszorult az Újpest, Rajnának óriásiakat kellett hárítania, a 10. minutumban pedig egy emberhátrányt is kivédekeztek a látogatók. A folytatásban a székelyföldiek-dominanciájáról szólt a találkozó, Sylvestre-ék kiharcoltak, majd kihasználatlanul hagytak egy újabb emberfórt, a fővárosi védelem hálóőrével az élen kiválóan állta a sarat. A lilák kritikus időszakának Sárpátki kisbüntetése vetett véget a 17. percben, a vendég előnysor veszélyesen forgatott, majd egyenlő létszám mellett is kiegyenlítődni látszott a játék képe.

A középső etap elején Sárpátkinak nem sok hiányzott, hogy vezetést szerezzen csapatának, ám a sok kihagyott szentmiklósi helyzetre góllal válaszoltak a IV.kerületiek: Kovács Alex lehetetlen szögből leadott, palánk mellőli lövési Fejes korcsolyáján irányt változtatott, s megtréfálta Rinnét (1-2). A budapestiek találata kissé kizökkentette az erdélyieket, először Haaranen önfeláldozó blokkal kulcspillanatban mentett, nem sokkal később pedig Tranca kiállítása után ordítóan közel járt a harmadikhoz az újpesti előnysor. A mérkőzés felénél Sándor-Székely csilingeltette meg a kapuvasat, néhány perccel később Bodó is megtette ugyanezt ziccerben. A 40. percben már nem kegyelmezett a gyergyóiak pontgyárosa, Chris Bodó alighanem a szezon egyik legszebb találatát szerezte: a speciális mezt viselő játékos gondolt egyet, s egyedül meglódult, ezt követően egy leheletfinom csellel tiszta lövőhelyzetbe hozta magát, majd irgalmatlanul kipókhálózta a rövid felsőt (2-2). Kimondottan közönségszórakoztató, igazi playoffharmaddal rukkoltak elő a csapatok a középső húsz percben.

Ez a tendencia mit sem változott az utolsó játékrészben, a címvédő egymás után két gólt is berámolt Rajna ketrecébe. Először a 42. minutumban Fejes távoli lökete megpattant, s védhetetlenül a hálóba csapódott – hosszas videózás után a találatot végül érvényesnek ítélték, és Császár Hunornak adták (3-2). 10 perccel később Sárpátki és Orban összjátékát követően utóbbi centerezését Sylvestre értékesítette magabiztosan (4-2). Nem adták fel a lilák, az 55. percben emberfórban adogathattak a vendégek, Metsevanio lőtt passzába Kovács Alex bravúrosan, egy bevetődő mozdulatot követően még bele tudta tenni az ütőjét (4-3). A hátralevő idő óriási izgalmakat tartogatott, Szabóék mindent megtettek a hosszabbítás kiharcolásért, Rajna még lekorcsolyázott a cserepadra, ám újabb találat már nem született, így a GYHK 2-0-ra vezeti a párharcot. A széria március 12-én robog tovább, ekkor azonban már a Megyeri úton mérkőznek a felek.

Gyergyói HK-UTE 4-3 (1-1, 1-1, 2-1)

Kovács Viktor másodedző, UTE:

“Nagyon sok mindenben javultunk a tegnapi meccshez képest, korong nélkül viszont mindenképp fizikálisabban kell játszanunk. Nagyon sok időt és teret hagyunk nekik, amit kegyetlenül ki is használnak, ha pedig nálunk van a korong, akkor tényleg bátrabban kell játszani. Tegnap a hosszabbításban nagyon felborult a pálya, ma pedig egy kicsit későn ébredtünk, talán ezt a következtetést lehet levonni a mai meccsből.”

Szilassy Zoltán vezetőedző, GYHK:

“Amiben mindenképp előre tudtunk lépni, az a gólszerzés, de többet is kaptunk sajnos. Az első harmad nagyon jó volt a 0-1 ellenére, és a második harmadban kezdtünk el olyan dolgokat művelni a támadóharmadban a nagy fölényünk közepette, amelyből több helyzetet is ki tudott dolgozni az Újpest. Tudjuk, hogy sok helyzetet kell teremtenünk ahhoz, hogy gólokat lőjünk, de közben nem szabadna elfelejteni azt, hogy ebben az Újpestben van potenciál. A kiállítások tekintetében javulnunk kell, sok kiállításunk volt, főleg a végén, ami viszont jó, hogy ismét megtaláltuk az utat a győzelemhez.”