U19: Győzelem Franciaország ellen

2018.02.15. 21:22 |
3-1-es győzelemmel kezdte a magyar csapat a kaposvári négy nemzet tornát.

Nem kellett sokat várni a mérkőzés első góljára. A második percben emberelőnybe került a magyar csapat. A kiállításból mindössze 14 másodperc telt el, amikor Madácsi Benedek találatával a mieink szereztek vezetést. A harmad további részét a kiállítások határozták meg. A játékrész végéig 3-3 kiállítást kaptak a felek, de egyiket sem sikerült gólra váltania a csapatoknak. A franciák összességében aktívabbak voltak támadásban, azonban egyszer sem sikerült Szeles Martin kapuját bevenni, így 1-0-ás magyar vezetéssel vonulhattak szünetre a csapatok.

A második játékrész négy a négy elleni játékkal kezdődött, majd magyar emberelőnnyel folytatódott, de egyik játékszituáció sem hozott gólt. A második harmadban már a magyar csapat is aktívabb volt, mint az elsőben, próbálkozásaikat pedig a 27. percben gól koronázta. Császár Hunor találatával 2-0-ára módosult az eredmény. A gólt követően megváltozott a játék ritmusa, a franciák egyre nagyobb nyomás alá helyezték a magyar csapatot, a 32. percben pedig a szépítés is összejött nekik Ranger Victor révén. A maradék nyolc percben helyzetek mindkét oldalon adódtak, de gól már nem született, így kétszer húsz perc játék után 2-1-es magyar vezetéssel várták a felek az utolsó játékrészt.

A záró harmadot nagy lendülettel kezdték a csapatok, de az első tíz perc főszereplője a francia Clément Mermoux volt. Előbb a 44. percben állították ki, majd a 49. percben ismét a büntetőpadra küldték a játékvezetők. Az első alkalommal még végigülhette a kétperces büntetését, a másodikban azonban már idő előtt visszajöhetett. Madácsi Benedek ugyanis ismét betalált, ismét emberelőnyből, így önmaga második góljával visszaállította a kétgólos különbséget. Az utolsó két perc megkezdése előtt időt kértek a franciák, a kapust is lehozták, de rövid idő elteltével emberhátrányba kerültek, így a végjáték már nem hozott izgalmakat és maradt a 3-1.

Kiss Dávid, másodedző: Nem tudtuk, hogy mire számítsuk, mivel ez volt az első alkalom, hogy ilyen U19-es csapatot nevezünk, de azt kell mondjam, hogy nagyon jól összeállt a mérkőzésre a csapat. Mindent megtettek, amit kértünk tőlük. Négy sorral tudtunk végig játszani, mindenki kihozta magából a maximumot, olyan játékosok is meg tudták mutatni magukat, akik eddig nem voltak különösebben reflektorfényben. Ügyesek voltak, meg vagyok velük elégedve.

Madácsi Benedek, csatár: Nagyon élveztem a mai meccset próbáltam mindent kihozni magamból és a csapattársaimból. Meglett az eredménye. Holnap új nap, új meccs, próbáljuk megtartani a jó formánkat és tovább menetelni előre.

Február 15. 19:00 Magyarország-Franciország 3-1

Február 16. 19:00 Magyarország-Norvégia

Február 17. 12:30 Magyarország-Ausztria