U18: Szoros csaták mindkét fronton

2018.02.16. 21:46 |
Az U18-as válogatott Franciaországban már tegnap megkezdte hétvégi szereplését, ma pedig már a lengyelországi különítmény is jégre lépett, a házigazda ellen.

Magyarország-Olaszország (Franciaország)

Három percet kellett várni a mérkőzés első góljára, melyet Révész Marcell szerzett. A gólt követően felpörgött a mérkőzés. Helyzetek mellett rengeteg kiállítás tarkította a játékrészt, az emberelőnyökkel azonban nem sikerült egyik félnek sem élnie, 1-0-ás magyar előnnyel zárult az első harmad.

A második harmad első felét a magyar emberelőnyök jellemezték, az első 9 percből nagyjából ötöt emberelőnyben töltöttek a mieink, a 29. percben pedig sikerült is gólra váltani az egyiket. Kovács Alex góljával kettőre nőtt a magyar előny. A 34. percben szépítettek az olaszok, Enrico Bitetto vette be Horváth Dominik kapuját. Nem egészen egy perc múlva aztán visszaállt a kétgólos különbség Schlekmann Márk révén.

A záró játékrészben az olaszok próbáltak közelebb kerülni a magyarokhoz, de a harmad első felében minden támadásukat sikerült meghiúsítani. Az 52. percben aztán emberelőnybe kerültek az olaszok, Bitetto pedig fél percen belül be is talált, így 3-2 állt az eredményjelzőn. Az olaszok mindent megtettek az egyenlítés érdekében, bő egy perccel a mérkőzés vége előtt a kapusukat is lehozták, így 6 az 5-ben támadhattak. 10 másodperc volt már csak hátra a mérkőzésből, amikor  Samuel Payra talált a magyar kapuba, hosszabbításra mentve ezzel a találkozót (3-3).

Az ötperces ráadásban nem született gól, így jöhettek a büntetők, ahol az olaszok voltak élesebbek, így 4-3-ra nyertek.

Vas Márton, másodedző: „Jó mérkőzést játszottunk, jó tempó volt. Sok jó megoldásunk volt, sokáig vezettünk is. A végén jobban is kijöhettünk volna az összecsapásból, de ebben most ennyi volt. Reméljük, hogy a folytatásban ez még jobb lesz. A legfontosabb, hogy ne keseredjenek el a srácok, csinálják ugyanúgy a dolgukat ahogy eddig és akkor majd szépen jön magától a többi is.”

Február 15. 19:30 Franciaország-Magyarország 4-2

Február 16. 16:00 Magyarország-Olaszország 3-4

Február 17. 12:15 Magyarország-Szlovénia

Lengyelország-Magyarország (Lengyelország)

A mérkőzés első gólját a magyarok szerezték annak ellenére, hogy a lengyelek kerültek többször helyzetbe. Keresztes Levente góljával 1-0-ára vezetett a magyar válogatott, azonban a házigazda mezőnyfölényének még az első harmadban meg lett az eredménye, így 1-1-es állással vonulhattak szünetre a csapatok.

A második harmadban a lengyelek először elmentek két góllal, de Egyedi Zsolt találatával sikerült egyre csökkenteni a hátrányt. Ezt követően a kétgólos különbség ugyan visszaállt (2-4), de a harmad végén ismét csak egyre csökkent a különbség a felek közt Zsigmond Áron gólját követően.

A záró játékrészben a mieink átvették a játék irányítását és Jarács Roland góljával sikerült egyenlíteni. A magyarok ezt követően sem álltak le, emberelőnybe is kerültek, de ezzel nem sikerült élni sőt, még mi kaptunk belőle gólt, ezzel 5-4-re vezettek a hazaiak. A bekapott gól után mindent megtett Ondrejcik Rastislav csapata az egyenlítésért, a mérkőzés végén még a kapust is lehozták, de nem sikerült betalálni, így maradt az eredmény a legvégén.

Ondrejcik Rastislav, vezetőedző: „Úgy gondolom nagyon rosszul kezdtünk. Rengeteget hibáztunk és nem voltunk kifejezetten aktívak a támadóharmadban. Átadtuk a területet, aminek köszönhetően az ellenfél rengeteg helyzetet tudott kialakítani. A második harmadra már javult a játékunk, sokkal többet korcsolyáztunk, sokkal több korongot szereztünk, mint ez elsőben. A harmadik harmadban játszottunk a legjobban. Egyenlítenünk is sikerült, sajnos egy egyéni hibát követően kaptunk egy újabb gólt, amire már nem tudtunk válaszolni. 2-4-ről jöttünk vissza, a srácok nagyot küzdöttek, mindent megtettek a győzelemért, ez ma erre volt elég. Ha holnap úgy játszunk a mérkőzés elejétől kezdve, ahogyan a mait befejeztük, akkor minden esélyünk meglesz a javításra.”

Február 16. Lengyelország-Magyarország 5-4